Francuskie śniadanie, czyli jakie funkcje powinien posiadać toster?

Share

Chrupiące, ciepłe kromki chleba na śniadanie to doskonała okazja, by zacząć dobrze dzień. Połączenie z masłem lub z dżemem sprawia, że smakują wyśmienicie i dodają nam wiele energii na cały dzień. Tostery KitchenAid to wysokiej jakości sprzęty, które pozwalają na przygotowanie smacznego śniadania każdego dnia. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak wybrać odpowiedni toster? Podpowiadamy w artykule!

Jaki rodzaj tostera wybrać?

Urządzenia w kategorii tosterów dzielą się na poszczególne rodzaje, które zależą od liczby szczelin, czyli miejsc dostępnych na tostowanie chleba. W tosterze jednoszczelinowym mieści się pojedyncza kromka lub 2-3 kawałki chleba w jednej linii. Model dwuszczelinowy zmieści jednak 4 kromki w dwóch rzędach lub 2 tosty. Ta druga opcja sprawdzi się w przypadku modeli, które mają funkcję opiekania tylko z jednej strony.

Przed zakupem – najważniejsze funkcje tostera

Decydując się na zakup tostera, sprawdź przede wszystkim moc urządzenia. Im wyższa, tym szybciej toster się nagrzewa, opieka, a niekiedy nawet rozmraża pieczywo. Warto jednak wziąć pod uwagę, że im mniejsza moc, tym mniejsze prawdopodobieństwo przypalenia tostów. Wśród tosterów KitchenAid znajdziesz różnorodne modele, które posiadają moc na niskim, jak i wysokim poziomie. W zależności od potrzeb i preferencji, z pewnością uda Ci się wybrać odpowiednie urządzenie.

 

Kolejnym ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest tacka na okruchy. To funkcjonalne rozwiązanie zostało wbudowane pod urządzenie, dzięki czemu okruchy po opieczonych kromkach nie spadają na stół. Pozwala to zachować czystość podczas codziennego przygotowania śniadania. Wybierając toster, warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana obudowa. Najczęściej wykonuje się je z tworzyw sztucznych, ale w tostery KitchenAid dostępne są również w wersjach wykonanych ze stali nierdzewnej lub metalu. Obudowa pozwala na utrzymanie odpowiedniej izolacji termicznej, dzięki czemu urządzenie nie niszczy się.

 

W większych i bardziej zaawansowanych urządzeniach świetnie sprawdza się funkcja integracji rusztu. Dzięki temu możliwe jest podgrzanie bądź rozmrożenie niewielkich artykułów spożywczych, takich jak chleb czy bułki. Przy zakupie warto jednak pamiętać, aby sprawdzić, czy ruszt jest odpowiednio odizolowany od reszty urządzenia, aby nie miał szansy go uszkodzić. Tostery KitchenAid, dzięki renomie na rynku, pozwalają na doskonałe dopasowanie do potrzeb i preferencji każdego klienta.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *