Dlaczego warto zamówić catering dietetyczny?

Share

Catering dietetyczny to zdrowe żywienie z dostawą do domu, które przebojem zdobywa polski rynek. Przez cały czas otwierają się coraz to nowe firmy, które oferują jedzenie pudełkowe i coraz więcej osób wykazuje nim zainteresowanie. Osoby, której jeszcze nie miały okazji sprawdzić, jak w praktyce działa catering pudełkowy mogą być nieco zadziwione fenomenem tego sposobu żywienia. Z całą pewnością warto przekonać się osobiście i zamówić na przykład zestaw testowy.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny Koszalin z dostawą to nowoczesna oferta gastronomiczna, w której szczególny nacisk kładzie się na zdrowe żywienie. Oferta ta polega na tym, że klient po wybraniu określonego planu żywieniowego, każdego dnia w jednej dostawie otrzymuje umówioną ilość posiłków na cały dzień. Zdrowe posiłki są dostarczane specjalnym samochodem z warunkami chłodniczymi, w pudełkach, które można podgrzewać. To właśnie od tych pudełek wzięła się potoczna nazwa dieta pudełkowa. Oferta ta wiąże się z wyjątkowo zdrowymi dietami przygotowanymi przez fachowców. Wiele osób mylnie utożsamia catering dietetyczny jedynie z dietami odchudzającymi. Oczywiście stanowią one ważną część oferty, bo wiele osób z pomocą cateringu stara się zrzucić zbędne kilogramy. Warto jednak wiedzieć, że cateringi dietetyczne oferują cały szereg innych ciekawych diet takich jak dieta pudełkowa wegetariańska, ketogeniczna, śródziemnomorska czy dieta pudełkowa z dostawą niskowęglowodanowa. Każda z firm cateringowych ma także specjalne plany przeznaczone dla sportowców, o wyższej wartości kalorycznej i odpowiednio skomponowanych proporcjach białka. Tym co wyróżnia catering dietetyczny od innych ofert gastronomicznych jest fakt, że tutaj jadłospis jest projektowany przez doświadczonych dietetyków. To właśnie oni dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu dbają o to, aby w każdym posiłku były odpowiednie proporcje składników odżywczych. Ponadto pilnują tego aby każde danie było zgodnie z wytycznymi konkretnej diety i zawierało odpowiednią ilość kalorii. Dietetycy troszczą się także o to, aby jedzenie pudełkowe było jak najbardziej urozmaicone. Dzięki temu posiłki w cateringu dietetycznym powtarzają się niezwykle rzadko.

Jakie zalety posiada catering dietetyczny?

Korzystanie z cateringu dietetycznego jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę danego cateringu, wybrać plan żywieniowy określić wartość kaloryczną i czas przez jaki chcemy korzystać z oferty. Po opłaceniu wybranej diety każdego dnia o określonej porze pojawia się kurier, który dostarcza w jednej torbie jedzenie pudełkowe na cały dzień. Są firmy, które oferują specjalne kalkulatory, ułatwiające wybór diety. W innych można skorzystać z telefonicznej konsultacji z dietetykiem. Cateringi dietetyczne starają się też wprowadzać coraz więcej udogodnień dla klientów. W niektórych firmach na przykład za niewielką dopłatą można wykluczyć składniki, których nie lubimy jeść. W innych można umówić się na dostawy wieczorowe. Nie zawsze też trzeba zamawiać pięć posiłków, bo są w firmy w których można umówić się na 3 lub 4 posiłki dziennie. Coraz więcej firm oferuje także swoje diety w weekendy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *