Oryginalna dekoracja z drewna

Share

W modzie są teraz trendy skandynawskie oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. Podkreśla się ich strukturę, kolor, niezwykłe kształty. Takie czasem surowe i proekologiczne wnętrza stają się miejscem wypoczynku w mieszkaniach, a dodatki są także idealną bazą do tego, by tworzyć oryginalną oprawę w kawiarniach, restauracjach, a nawet w biurach. Nic dziwnego, że pewnym wnętrzarskim hitem stają się plastry drewna. Mogą pojawiać się na ścianach, stołach i są podstawą do tworzenia nieszablonowych dekoracji na przykład z wykorzystaniem kwiatów czy świec. To naprawdę wdzięczny materiał.

Surowa ozdoba na ścianie

Popularne plastry drewna, takie jak np. https://www.creativehobby.pl/pol_m_florystyka_plastry-drewna-2960.html można kupić na sztuki lub też w całych zestawach. Bardzo często są one podzielone względem rozmiaru, co pozwala na przykład zaplanować aranżację ściany. Jeśli chcemy stworzyć dekorację na całej jej powierzchni, powinniśmy zadbać o to, by nie pozostawało zbyt dużo wolnej przestrzeni. To sprawi, że całość będzie wyglądać na doskonale zaplanowaną kompozycję. Ścianę trzeba oczywiście odpowiednio przygotować. Musi być czysta i równa. Plastry drewna przykleja się klejem montażowym, który łączy drewno, mdf, styropian, beton, cegłę. Nie potrzeba dużej ilości, by całość trzymała się dobrze. Specjaliści doradzają, aby plastry przyklejać od dolnego rogu i stopniowo przesuwać się do góry. To trochę taka układanka mniejszych i większych kawałków, ale efekt finalny jest wart wysiłku.

Zrób dekorację

Od wieków drewno jest najpopularniejszym materiałem dekoracyjnym. Wprowadza do wnętrz ciepło, jest przyjemny i przytulny. Rewelacyjnie łączy się również za wszystkimi innymi materiałami. Szczególnie teraz widoczne są trendy, by wracać do surowych wykończeń, a tym samym podkreślić nieszablonowość struktur. Plastry drewna świetnie sprawdzają się do tworzenia różnego rodzaju dodatków oraz ozdób i są doskonałym dodatkiem dla tych wszystkich, którzy lubią majsterkować i chętnie sięgają po DIY.

Plastry drewna mogą stać się także stolikami, kwietnikami, szafkami nocnymi czy półkami. Nie ogranicza nas wszak wyobraźnia, a sama materiał jest niezwykle wdzięczny w obróbce. Nie ma też większej satysfakcji niż samodzielne przygotowanie odrób czy mebli oraz innych dekoracji. Z zasady przecież wystarczy pokroić drewno lub kupić gotowy plaster, przeszlifować go, wygładzić, zabezpieczyć lakierem, który będzie podkreślał naturalny rysunek słojów oraz oczywiście najpiękniejszy kolor. Warstwa dobrego preparatu będzie przy tym chronić przed zarysowaniem, da odporność na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu plastry drewna na ścianie czy też na stoliku będą nam towarzyszyć przez lata.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *