Sposoby na to, by zasłużyć na podwyżkę w pracy

Share

Podczas poszukiwań pracy najczęściej zwracamy uwagę na wysokość zarobków na danym stanowisku. Warto jednak zainteresować się możliwością otrzymania podwyżki i tego, na jakiej podstawie jest ona przyznawana. Pozwoli to oszacować czy w przyszłości mamy szansę na awans.

Staż pracy

W wielu firmach podwyżka przyznawana jest proporcjonalnie do stażu pracy. Oznacza to, iż im dłużej pracujemy w danym przedsiębiorstwie, tym otrzymujemy wyższe wynagrodzenie. Jest to najprostsza forma podwyżki, gdyż ma charakter uznaniowy i wiąże się jedynie z czasem spędzonym na wybranym stanowisku w firmie. Funkcjonuje ona niezależnie od wkładu w rozwój przedsiębiorstwa.

Pomysłowość pracownika kluczem do podwyżki

Kluczem do podwyżki na wielu stanowiskach jest pomysłowość i innowacyjność. Zaproponowanie metod optymalizujących nie tylko naszą pracę, ale i całej firmy, zawsze postrzegane jest pozytywnie. Dla najbardziej pomysłowych i postępowych pracowników wiele firm przewiduje stworzenie nowego, odrębnego stanowiska z wyższą pensją.

Nadgodziny

Nadgodziny w oczach pracowników to doskonała metoda na odrobienie zaległości w pracy bądź możliwość uzupełnienia norm godzinowych. Wiele z nich zapomina, że szefostwo zwykle obserwuje, kto rzeczywiście zostaje nadprogramowo w pracy. W ich oczach takie osoby są o wiele cenniejsze, gdyż rezygnują z części wolnego czasu na rozwój firmy. Jeśli chcemy dać do zrozumienia, iż staramy się o podwyżkę, ważnym krokiem w tę stronę jest zostawanie w pracy po godzinach. Jeżeli jednak szef nie docenia pracy po godzinach – może warto poszukać lepiej płatnego zatrudnienia, np. na portalu płatnego zatrudnienia, np. na portalu Pracuj.pl?

Kompetencje osobiste

Samorozwój i zwiększanie własnych kompetencji również może skutkować możliwością ubiegania się o podwyżkę. Jeśli pracodawca zauważy nasze ambicje połączone ze zintensyfikowaną pracą i doszkalaniem się, z pewnością weźmie naszą kandydaturę pod uwagę. Szczególnie cenne będą umiejętności nabyte podczas kursów i szkoleń.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *