Nastolatek z Polski najlepszym mówcą na świecie!

Share

Mikołaj Niczyj, 18-latek z Wrocławia, zwyciężył w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge, pokonując ponad 1200 rywali z 16 krajów. Udowodnił, że marzenia są na wyciągnięcie ręki – wystarczyło nagranie krótkiego wideo ze swoim przemówieniem po angielsku i wzięcie udziału w konkursie. Zwycięzca w nagrodę pojedzie wkrótce na YouthLeadership Forum, które odbędzie się w Nowym Jorku.

Mikołaj z Wrocławia jest jednym z 19 zwycięzców, którzy pokonali w tym roku ponad 1200 rówieśników. Młody Wrocławianin jest już drugim Polakiem, który zwyciężył w konkursie – jego poprzednikiem z ubiegłej edycji, jest 17-letni Konrad Puchalski z Zielonej Góry.

Zwycięzcami w konkursie EF Challenge zostało 19 młodych osób z takich krajów jak Polska, Brazylia, Meksyk, Japonia, Argentyna czy Francja – wyjaśnia Sylwia Rogalska, Country Manager EF Polska. – To ich przemowy zostały uznane za najlepiej przygotowane, pełne pasji i mocnego przekazu. Cieszymy się z tak wielkiego zaangażowania uczniów. Jednym z celów konkursu EF Challenge jest stworzenie możliwości wyrażenia siebie i zachęcanie młodzieży z różnych kultur do wymiany poglądów i poszerzania horyzontów.

Konkurs wystąpień publicznych EF Challenge, przeprowadzany corocznie przez Education First – organizatora kursów językowych zagranicą, skierowany jest do gimnazjalistów i licealistów z całego świata. Zadaniem w konkursie jest przygotowanie przemówienia oraz nagranie krótkiej i inspirującej przemowy na podany przez organizatorów temat.

 Obywatel świata – co to znaczy?

Pytanie konkursowe EF Challenge 2017 brzmiało: „Co to znaczy być obywatelem świata?”. W swoim wideo Mikołaj wyjaśnił, że obywatelstwo świata oznacza brak granic pomiędzy ludźmi na całym świecie. Wierzy, że wszyscy ludzie są równi, niezależnie od koloru skóry, osobistych wierzeń czy kraju pochodzenia.

Przez podróżowanie uczymy się odkrywania nowych kulturtłumaczy Mikołaj w swoim wideo. – Ten proces nauki jest niezbędny w naszym życiu. Nauka równa się myślenie, a myślenie równa się bycie świadomym wszystkich problemów i wydarzeń, które dzieją się dookoła nas. I właśnie o to chodzi w byciu obywatelem świata.

Nastolatek z ambicją

Mikołaj ma 18 lat i chodzi do IX Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu. Jest w klasie językowej i uczy się języka angielskiego, francuskiego oraz czeskiego. W swoim wolnym czasie spełnia się jako sędzia koszykówki, której jest wielkim fanem. Jest również jednym z redaktorów szkolnej telewizji KamooflażTV. Jego marzeniem jest zostanie dziennikarzem sportowym oraz zwiedzanie świata.

Mikołaj w konkursie wygrał wyjazd na EF YouthLeadership Forum, które odbędzie się w sierpniu sierpniu w  EF Language Campus w Nowym Jorku.

– Odkąd tylko pamiętam, zawsze marzyłem, aby pojechać do Stanów – zdradza Mikołaj.– Chciałem zobaczyć  ten kraj sam, na własne oczy, nie przed ekranem telewizora i zawsze wszystkim o tym głośno mówiłem. Gdy dowiedziałem się o EF Challenge, uznałem, że to  szansa, na którą czekałem i której nie mogę zmarnować.

Przeczytaj o zeszłorocznym zwycięzcy z Zielonej Góry!

[ad name=”rect – tipmedia”]

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *