Zwolnieni z Teorii: Young Business Zone

Share

Wśród projektów społecznych, w Poznaniu coraz głośniej o projekcie „Young Business Zone”, działającym w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Stworzyła go trójka uczniów z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Poznaniu, dla których nie ma rzeczy niemożliwych

Sandra Chrzumnicka, Małgorzata Witek i Michał Kubiak na co dzień chodzą do klasy IIb o profilu matematyczno-fizycznym. Choć delta nie zawsze wychodzi im dodatnia, nie poddają i zacięcie brną ku wyznaczonym sobie wcześniej celom. Ich celem na rok 2017 jest promowanie idei bycia przedsiębiorczym oraz pokazanie swoim rówieśnikom, że założenie własnej firmy nie jest wcale takie trudne. Gosia i Sandra w zeszłym roku zdobyły VI miejsce w ogólnopolskim finale konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości”. Od tego czasu ich wielką pasją stała się przedsiębiorczość, którą „zaraziły” Michała. Tak zrodził się pomysł aby stworzyć projekt społeczny i dalej rozpowszechniać ideę bycia przedsiębiorczym.

Olimpiada „Zwolnieni z teorii”

Każdy projekt w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” musi przejść przez cztery etapy; inicjację, planowanie, realizacja i zakończenie. Projekt „Young Business Zone” znajduje się aktualnie na etapie planowania. Etap inicjacji był dla nich czasem kiedy spotkali się z wieloma miłymi słowami wsparcia ze strony zarówno swoich kolegów i koleżanek, jak i różnych organizacji. Aby wykazać że problem którym się zajmują istnieje, przeprowadzili dwie ankiety. Dzięki zaangażowaniu ankietowanych udowodnili, że ich projekt jest potrzebny społeczeństwu i ukończyli etap inicjacji zdobywając złotą odznakę za celowość i maksymalną liczbę punktów.

Etap planowania

W etap planowania wkroczyli posiadając już pierwszego partnera merytorycznego, jakim było Studencie Forum Business Centre Club. O pomoc zwrócili się również do tych, którzy na co dzień dbają o interesy poznańskiej młodzieży, czyli do radnych Młodzieżowej Rady Miasta Poznania, co zaowocowało przyznaniem im honorowego patronatu Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Na każdym kroku, mają wielkie wsparcie od swoich nauczycieli, którzy niejednokrotnie pomagają im pokonywać przeszkody. Jednak na szczególną uwagę zasługuje p. prof. Agata Wieczorek, to właśnie ona zaszczepiła w nich przedsiębiorczość i chęć do poznawania kolejnych tajników biznesu. Aktualnie wciąż poszukują kolejnych partnerów i sponsorów. Zaczynają już również planowanie pierwszych wydarzeń, związanych z tematem startupów i założenia własnej firmy. Szczegóły już wkrótce na fanpage Young Business Zone na Facebooku.

Małgorzata Witek, IX LO w Poznaniu

[ad name=”HTML”]

Przeczytaj więcej o Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii: Działaj dla innych, ucz się dla siebie

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *