Piłka nożna – wyniki Liceliady w Stargardzie

Share

W poniedziałek 23.05.16 odbył się turniej w piłce nożnej dziewcząt w ramach regionalnego etapu Liceliady. Dzień później, 24.05.16 odbyły się zawody chłopców. Gospodarzami turniejów byli II LO w Stargardzie (region D, dziewczyny) oraz ZS nr 1 Stargard (region D, chłopcy).

Zwycięzcy z tego regionu zmierzą się w finale wojewódzkiej Liceliady z drużynami, które osiągnęły najlepsze wyniki w regionach A, B i C.

W Stargardzie, w rywalizacji dziewcząt, zmierzyły się zespoły ze szkół: II LO Stargard – organizator, ZSP Kalisz Pom., ZS Łobez, ZS 4 – RCKU Wałcz, LOMS Szczecin.

W rywalizacji chłopców natomiast walczyli ze sobą: ZS 1 Stargard – organizator, ZS Łobez oraz II LO Szczecin.

Wyniki Liceliady w piłce nożnej dziewcząt:

Miejsce I – LOMS Szczecin

Miejsce II – II LO Stargard – organizator

Miejsce III – ZS 4 – RCKU Wałcz

Miejsce IV –  ZSP Kalisz Pom.

Miejsce V – ZS Łobez

Trener drużyny stragardzkiej, Jacek Frąckowiak, w komentarzu do turnieju wskazywał na niesprzyjające warunki pogodowe – „Było bardzo gorąco, przez co wszystkim zawodniczkom grało się ciężko. Cieszę, że przy niewielkim wysiłku udało nam się zorganizować takie wydarzenie sportowe. Z pewnością jest to wkład w rozwój tej dyscypliny.” Zapytany o wynik swojej drużyny, zwraca uwagę na fakt, że dziewczynom ze Stargardu przyszło mierzyć się z silnymi przeciwnikami. Zwycięzca, LMOS Szczecin, to reprezentantki szkoły sportowej. „Dlatego drugie miejsce to znakomity wynik” – dodaje. Pozostałe drużyny również prezentowały wysoki poziom.

[ad name=”HTML”]

Wyniki Liceliady w piłce nożnej chłopców:

Miejsce I – II LO Szczecin

Miejsce II – ZS nr 1 Stargard – organizator

Miejsce III – ZS Łobez

To był emocjonujący turniej. W pierwszym meczu Stargard pokonał Łobez 2:1. W kolejnym II LO ze Szczecina zmierzyło się z drużyną z Łobza i zwyciężyło 9:0. W ostatnim meczu ZS nr 1 Stargard walczyło z II LO Szczecien. Obie drużyny grały pod presją – zwodnicy mieli świadomość, że walczą o pierwsze miejsce. Ostatecznie gospodarze zremisowali z drużyną ze Szczecina 1:1. II LO w Szczecinie zdobyło pierwsze miejsce różnicą bramek, awansując tym samym do etapu wojewódzkiego.

W tym samym czasie odbywały się zawody w regionie C, których gospodarzem był ZSP Dębno, gdzie zagrały zespoły dziewcząt z: ZSP 1 Dębno – organizator, ZSP Chojna, ZS 1 Pyrzyce, ZS Police, ZSB Szczecin. Chłopcy reprezentowali szkoły: ZSP 1 Dębno – organizator, ZSP 2 Gryfino, ZS 2 – RCKU Pyrzyce, ZS Police.

Zobacz także wyniki wojewódzkiego finału Liceliady w siatkówce dziewczyn:
002

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *