Liceliada – Finały Województwa w siatkówce

Share

W środę 27.04.16 w hali Zespołu Szkół w Policach obył się finał siatkówki dziewcząt. Dwa dni wcześniej, w ZSO w Świnoujściu miał miejsce finał siatkówki chłopców. Drużyny, które dostały się do finałów musiały przejść wcześniej długą drogę, wygrywając w klasyfikacji na szczeblu powiatu oraz w jednej z czterech grup regionalnych.

W Finale Województwa siatkówki dziewczyn wzięły udział drużyny ze szkół: ZS Police, ZS 1 Szczecinek, ZS 1 Kołobrzeg, XVIII LO Szczecin.

007

Wyniki Finału Województwa Licealiady:

SMS Police – ZS 1 Kołobrzeg 2:0

LO XVIII Szczecin – ZS 1 Szczecinek 2:0

            ZS 1 Kołobrzeg – ZS 1 Szczecinek 2:0

            SMS Police – LO XVIII Szczecin 2:0

Miejsce I – SMS Police

Miejsce II – LO XVIII Szczecin

Miejsce III – ZS 1 Kołobrzeg

Miejsce IV – ZS 1 Szczecinek

Zwycięzca Finału Województwa, oprócz zajęcia pierwszego miejsca, odebrania nagród i medali wywalczył awans do Ogólnopolskiej Licealiady, która na początku czerwca odbędzie się w Wieliczce.

000„Cieszymy się z tego, że po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy najlepsi w województwie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Teraz przed nami miesiąc ciężkiej pracy. Finały w Wieliczce do łatwych nie należą, a my chcemy zająć czołowe miejsce. Nie będzie tajemnicą, jeśli powiem, że po rocznej przerwie chcemy wrócić na podium” – mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

W poniedziałkowych zmaganiach w Świnoujściu w Wojewódzkim Finale Liceliady siatkówki chłopców wzięły udział drużyny ZSO Świnoujście, CKS Szczecin, ZSM Darłowo, ZSEE Szczecin.

W pierwszym etapie, w meczu ZSO Świnoujście z ZSM Darłowo wygrali gospodarze 3:0, w kolejnym spotkaniu ZSEE Szczecin pokonało CKS Szczecin 2:0.

W walce o pierwsze miejsce drużyna ze Świnoujścia starła się z ZSEE ze Szczecina, pokonując rywala 2:0. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli uczniowie ZSM Darłowo, pokonując CKE Szczecin 2:0. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się więc następująco:

Miejsce I – ZSO Świnoujście

Miejsce II – ZSEE Szczecin

Miejsce III – ZSM Darłowo

Miejsce IV – CKE Szczecin

Wszystkim drużynom gratulujemy uczestnictwa w finałach.

[ad name=”HTML”]
reklama

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *