Jak ubrać się do pracy w sklepie spożywczym?

Share

Sklep spożywczy jest specyficznym miejscem pracy. Z jednej strony trzeba przestrzegać zasad higieny, z drugiej potrzeb klientów, a z trzeciej zadbać o własny komfort i dobre samopoczucie, które przekładają się na efekty pracy. Zdarza się, że pracodawca nie zapewnia firmowego stroju dla załogi na zmianie. Wówczas może pojawić się problem – jak ubrać się do pracy w sklepie spożywczym?

Schludnie i komfortowo

Przeglądając serwisy internetowe typu Pracuj.pl i odpowiadając na oferty pracy w sklepie spożywczym można spodziewać się, że będzie to zajęcie wymagające nie tylko obsługi klienta, ale też dbania o asortyment znajdujący się na regałach. Zwłaszcza, gdy jest to praca w niewielkim, osiedlowym sklepie.

Specyfika pracy w sklepie spożywczym będzie wymagała od Ciebie stylizacji schludnej i komfortowej. Z jednej strony trzeba zadbać o swój wizerunek, który stanie się wizytówką firmy, a z drugiej musisz czuć się wygodnie bez względu na to, jaką czynność będziesz wykonywać.

Wygodne spodnie zamiast krótkiej spódnicy

Sklep spożywczy zdecydowanie nie jest miejscem pracy, do którego można przyjść ubraną w kusą spódniczkę i głęboki dekolt. Pamiętaj, że w ciągu dnia prawdopodobnie wielokrotnie będziesz schylać się do najniższych półek. W takich sytuacjach trudno będzie Ci utrzymać pod kontrolą niesforne fragmenty ciała wychylające się spod ubrania.

Zdecydowanie lepszym wyborem będą wygodne spodnie, w których bez problemu przykucniesz i w razie potrzeby wejdziesz na drabinkę lub podest. Jeśli jesteś zwolenniczką leginsów, załóż je do pracy. Pamiętaj o tym, by zestawić je z tuniką lub długim swetrem.

Coś ciepłego na plecy

Temperatura powietrza w sklepie spożywczym jest niższa niż w mieszkaniu. Miej to na uwadze i zabierz ze sobą do pracy ciepły sweterek lub bezrękawnik. Przyda się, gdy klienci często będą wchodzić i wychodzić ze sklepu, czasem nie zamykając za sobą drzwi. Ciepła narzutka przyda się też latem, jeśli Twoje stanowisko zlokalizowane jest w sąsiedztwie chłodziarek lub działającej klimatyzacji.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *