Pierwszy dzień w nowej pracy bez stresu

Share

Pierwsze wrażenie, jakie zrobisz na nowym szefie i współpracownikach może ciągnąc się za Tobą przez wiele lat i w znacznym stopniu zaważyć na tym, jak rozwinie się Twoja kariera zawodowa. Nic więc dziwnego, że w pierwszym dniu w pracy wielu osobom towarzyszy stres. Nie ma w tym noc złego, o ile sytuacja nie zacznie Cię przerastać, a stres nie odbierze Ci energii do działania. Jak przetrwać pierwszy dzień w nowej pracy bez stresu?

Dowiedz się czegoś o firmie i stanowisku

Z oferty pracy znalezionej np. w serwisie internetowym Pracuj.pl dowiesz się, jakie stanowisko przypadnie Ci w udziale. Skorzystaj z dobrodziejstw współczesnej technologii i poświęć trochę czasu na przeglądanie branżowych portali współtworzonych przez ludzi z doświadczeniem w danej dziedzinie. To dobre źródło informacji o tym, z czym wiąże się wybrana przez Ciebie ścieżka kariery.

Dowiedz się czegoś o firmie, z którą lada moment połączy Cię praca. Poznaj jej działalność, sukcesy i pozycję na rynku. Dzięki temu pierwszego dnia nie będziesz zadręczać się nieznajomością specyfiki miejsca. Poczujesz się, jakbyś przebywał tam co najmniej od tygodni..

Przygotuj autoprezentację

Od rozmowy kwalifikacyjnej nie upłynęło zbyt wiele czasu, więc zapewne jeszcze pamiętasz przygotowaną na tę okazję autoprezentację. Odśwież ją i zabierz ze sobą pierwszego dnia do nowej pracy. To niemal pewne, że współpracownicy zechcą dowiedzieć się czegoś o Tobie. Zasypią Cię wieloma pytania, na które cierpliwie odpowiadaj. Bądź przy tym szczery tak, jak podczas spotkania z rekruterem. Nadmierna skromność i zawyżona samoocena nie przysporzą Ci sympatii kolegów z zespołu.

Nowo poznanym współpracownikom opowiedz kilka zdań o sobie, swoim wykształceniu, dotychczasowej pracy, sukcesach i trudnościach, jakie musiałeś po drodze pokonać.

Zaplanuj swój pierwszy dzień w nowej pracy

Nie pozwól, by Twoim pierwszym dniem w nowej pracy rządził przypadek. Panujący dookoła chaos doda Ci dużą porcję stresu. Już dzień wcześniej zaplanuj, w co się ubierzesz i sprawdź poszczególne elementy garderoby. Sprawdź też rozkład jazdy środków komunikacji miejskiej, jeśli planujesz z nich skorzystać.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *