W jakich porach poszukiwać pracy?

Share

Poszukiwanie pracy to dość duże wyzwanie, jednak nie zawsze może być ono skutecznie prowadzone. Głównym powodem jest niedostosowanie własnego czasu do oczekiwań rynku pracy oraz funkcjonowania rekruterów. Oto kilka rad na co uważać w poszukiwań pracy i o jakich porach najlepiej je prowadzić.

Dostosowanie do pracy rekruterów i działów HR

Większość działów firm zajmujących się rekrutacją i HR funkcjonuje w godzinach od 7-8 do ok. 15-16. To właśnie wtedy ich aktywność jest najbardziej wzmożona i mogą prowadzić z nami komunikację. Oznacza to, iż w tych porach możemy liczyć na pojawianie się nowych ogłoszeń m.in. na portalu Pracuj.pl, płynną komunikację oraz możliwość uczestnictwa w rozmowach kwalifikacyjnych. Jeśli nie jesteśmy w stanie znaleźć czasu o tej porze, warto pomyśleć o np. zwolnieniu czasowym z dotychczasowej pracy.

Kiedy dodawane są ogłoszenia o pracę?

Nie istnieje zasada określająca, kiedy należałoby dodawać ogłoszenia w związku z zatrudnieniem. Z tego powodu firmy robią to w sposób dowolny, o każdej porze dnia i nocy. Niemniej, wiele z nich rezygnuje z dodawania ogłoszeń tuż przed weekendem oraz zaraz po nim. Ponadto, mniejsza liczba ofert pojawia się przed świętami i dłuższym wolnym. Największa ilość przypada przed samymi wakacjami oraz w okolicach końców semestrów akademickich. Wtedy też na rynek pracy wkracza duża liczba absolwentów uczelni wyższych. Liczyć się wówczas trzeba z dość dużą konkurencją.

Poszukiwania pracy w dzień i w nocy

Większość ogłoszeń o pracę pojawia się w trakcie dnia, jednak warto sprawdzać poszczególne oferty również w nocy. W rzeczywistości żadne pracownik nie ogłasza naboru na dane stanowisko w środku nocy. Firmy zamieszczając ogłoszenia włączają jednak opcję odświeżania co jakiś czas oferty pracy. Moment ten może przypaść w nocy, dlatego nawet po zmierzchu może się okazać, iż wynikach wyszukiwania na wielu portalach zaczną pojawiać się nowe pozycje.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *