4min4life – warsztaty z pierwszej pomocy

Share

Jako młodzi ludzie mamy dużą potrzebę bezpieczeństwa, a w oparciu o badania opinii społecznej i różne artykuły prasowe zauważyłyśmy, że wielu Polaków boi się bądź nie potrafi udzielić pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. Nasz projekt ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej wagi pierwszej pomocy oraz wiedzy na ten temat.

Jesteśmy grupą licealistek, która w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” realizuje projekt społeczny dotyczący pierwszej pomocy pod nazwą „4min4life”.

Realizujemy w szkołach powiatu poznańskiego warsztaty koncentrujące się na zwiększeniu kompetencji dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Są one zaplanowane na cały pierwszy kwartał 2019 roku. Każdy uczestnik warsztatów ma szansę nabyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie udzielenia pomocy poszkodowanemu.

Pracujemy warsztatowo pod opieką wykwalifikowanego instruktora medycznego. Każdy uczestnik warsztatów zapoznaje się z metodami udzielania pierwszej pomocy, a następnie ćwiczy je w praktyce.

Finałem i jednocześnie rozwinięciem całej akcji jest planowana przez nas tzw. „Tramwajada” polegająca na przeprowadzeniu działań promujących modę na posiadanie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pokazy pierwszej pomocy. Jest to jednocześnie przedsięwzięcie nawiązujące do podobnych inicjatyw organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż w Poznaniu.

Zapraszamy na specjalne pokazy 22. marca, w piątek na ul. Gwarną od godz. 9.15 do 10.20. Tam właśnie nadjedzie specjalny tramwaj pierwszej pomocy.

Informacje dotyczące pierwszej pomocy:

https://www.facebook.com/4min4life/

Informacje dotyczące finału i aktualności grupy:

http://centrum-demostenes.pl/final-projektu.html

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *