Akcja charytatywna ,,House of Hearts’’

Share

Od początku roku na terenie Zgierza realizowany jest projekt o nazwie „House of Hearts” w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z teorii”. Grupa zgierskich i łódzkich licealistów pragnie pomóc swojemu koledze Patrykowi Arkicie, który od dłuższego czasu  choruję na szereg chorób i potrzebuje przeszczepu płucoserca.

Koszt operacji wynosi kilkaset tysięcy, co jest kwotą bardzo trudną do zebrania. W związku z tym uczniowie postanowili stworzyć projekt, którego adresatem będzie każda osoba dobre serce i chcąca pomóc innym. Jej jeszcze drugi cel projektu – przyznają jego pomysłodawcy – chodzi o to, żeby zarazić naszych rówieśników różnymi formami wolontariatu i pokazać, że to jest świetna zabawa.

Członkowie projektu zaplanowali przeprowadzić akcje aktywizujące zgierską społeczność i zachęcające do pomagania Patrykowi. Właśnie ruszyła Wielka Międzyszkolna Rywalizacja, podczas której każda szkoła będzie starała się uzbierać jak najwięcej pieniędzy. W ramach rywalizacji szkoły zorganizują kiermasze ciast, turnieje sportowe czy dyskoteki – jednym słowem wszystko, co pomoże uzbierać potrzebną kwotę. Już niedługo powstanie także internetowa zbiórka, gdzie każda chętna osoba, będzie mogła wpłacić swoje datki.

Koniec całego przedsięwzięcia zaplanowany jest na kwiecień 2018 roku. Wtedy odbędzie się finał, gdzie wraz ze wszystkimi darczyńcami wolontariuszami i sponsorami wszystkie osoby biorące udział w projekcie będą świętować wspólnie namnożone dobro. Tego dnia nastąpi również wielkie liczenie zebranej kwoty.

Licealiści bardzo wierzą w powodzenie swojego projektu i bardzo się w niego angażują. Nie tylko szkoły postanowiły wesprzeć House of Hearts, lecz również wiele zgierskich instytucji – honorowym patronem projektu jest Prezydent Miasta Zgierza – Przemysław Staniszewski, a do akcji włączyli się także m. in. Stowarzyszenie i Radio EZG, TVCentrum i Szarlotka Cafe.

Działalność projektu „House of Hearts” można obserwować na stronie:

https://www.facebook.com/House.of.Hearts.ZWZT/

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *