Targi Edukacyjne w Poznaniu 2017

Share

Udział w targach edukacyjnych pozwoli na szybkie i dokładne zbadanie dróg, którymi może potoczyć się Twoje życie – zarówno pod kątem edukacji, przyszłej pracy, jak i życia osobistego.

Być może podjąłeś już decyzję odnośnie tego, jakie studia wybrać. Wiesz, jaki kierunek Cię interesuje i gdzie dokładnie chciałbyś się uczyć. Prawdopodobnie tak jest, szczególnie jeśli jesteś w klasie maturalnej. Według badania PwC aż 57% uczniów już w liceum ma sprecyzowane plany zawodowe. Wiele osób (ponad jedna czwarta według wspomnianego badania) ustala swoje priorytety już na etapie gimnazjum. Warto jednak poświęcić dzień lub dwa na dokładniejsze zbadanie opcji, jakie masz do wyboru. Choćby po to, aby upewnić się, że podjęte wcześniej decyzje są dobre, lub aby znaleźć plan B, jeśli coś pójdzie nie tak.

Taką możliwość oferują Targi Edukacyjne w Poznaniu, na których znajdziesz aż 200 wystawców z branży edukacyjnej, w tym: licea, technika, szkoły policealne i szkoły wyższe. W trakcie targów dowiesz się również jak rozpocząć studia za granicą. Czeka na ciebie także wiele ciekawostek, takich jak pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, m.in.: samochodowej, gastronomicznej, czy poligraficznej na tzw. „Alei Zawodów”.

W zeszłym roku imprezę odwiedziło około 29 000 zwiedzających. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w kraju.  Tegoroczne targi odbędą się w weekend między 24 a 26 marca. W piątek i sobotę będą czynne od 10:00 do 18:00, a w niedzielę od 10:00 do 16:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Wejście na Międzynarodowe Targi Poznańskie od strony ul. Śniadeckich.

Dodatkowymi atrakcjami będą imprezy towarzyszące, takie jak Ogólnopolski Kongres Oświatowy  i Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC, 16. PST Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz 21. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Dodatkowo, ponownie zorganizowana zostanie przestrzeń Ekoforum, w której będzie można w atrakcyjny i nieformalny sposób zapoznać się z tematami ekologii i natury. Czas umilą występy artystyczne.

Targi Edukacyjne w Poznaniu to jednak nie tylko stoiska, występy artystyczne i wydarzenia towarzyszące. Co roku organizowane są również ciekawe warsztaty  dla młodszych i starszych uczestników.

Polecamy udział w targach zarówno tym z Was, którzy chcą skorzystać z okazji i skonfrontować swoje plany na przyszłość z rzeczywistością, jak i tym, którzy są po prostu ciekawi tak dużej i prestiżowej imprezy targowej.

Tomasz Bilski

[ad name=”rect – tipmedia”]

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *