Laureaci Regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie 2017

Share

Przedstawiamy listę laureatów Regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali łącznie aż 28 projektów naukowych, z których jury wybrało siedem, którym przyznano akredytację na październikową galę finałową w Gdyni.

Oprócz tego przyznano szereg wyróżnień, w tym nagrodę Banku Ochrony Środowiska, wyróżnienie od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz wyróżnienie od Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Zakład Chemii, Mikrobiologii i Biotechnologii Środowiska. W tym roku jedna osoba zebrała wszystkie wymienione wyróżnienia!

Zwycięzcy II etapu:

Akredytacje na Finał Gdynia E(x)plory Week 18-21.10.2016 otrzymali autorzy projektów:

  • Anna Aldona Panecka, projekt: „Wpływ różnych właściwości biologiczno-chemicznych na efektywność nanokrystalicznych ogniw słonecznych” Gimnazjum nr 10 w Szczecinie. Ania otrzymała także dodatkowe wyróżnienie od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Ania bierze udział w festiwalu już po raz drugi – w zeszłym roku jej projekt „Badanie efektywności biomasy odpadowej” również został wyróżniony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
  • Krzysztof Andrulonis, Magdalena Kubrak, Jakub Lamorski, projekt: „Chemanalyse” – aplikacja do projektowania zadań laboratoryjnych z chemii” II LO w Szczecinie.
  • Emil Markiewicz, projekt „Opracowanie platformy dla bardzo tanich smartwachy” Publiczne Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Poznaniu.
  • Albert Roethel, projekt: „Potencjalne zastosowanie osobników dorosłych muchy plujki w badaniach kryminalistycznych.” Liceum Akademickie w Toruniu.
  • Szymon Gaca, projekt: „Wpływ chelatów IDHA miedzi i żelaza na odżywienie azotem pszenicy zwyczajnej jarej odmiany Tybalt.” I LO w Poznaniu.
  • Szymon Paweł Kanikowski, projekt: „Medium wpływające na sprawność cieplną w układzie rurek cieplnych z jednoczesnym zapobieganiem eutrofizacji” I LO w Poznaniu.
  • Stanisław Gattner, projekt: „Obserwacja chronionych gatunków płazów w ich naturalnym środowisku bytowania” I LO w Poznaniu.

Wyróżnienia:

Agata Momot, autorka projektu: „Badanie możliwości biodegradacji tworzyw zawierających polistyren za pomocą bezkręgowców oraz implikacji spożycia polistyrenu przez wykorzystane organizmy” z I LO w Stargardzie, otrzymała szereg wyróżnień podczas wyników Regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie:

– nagroda Banku Ochrony Środowiska
– wyróżnienie od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego
– wyróżnienie od Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Zakład Chemii, Mikrobiologii i Biotechnologii Środowiska

Tomasz Bilski

Zdjęcia: E(x)plory

[ad name=”rect – tipmedia”]

Więcej o niektórych uczestnikach i finalistach konkursu przeczytacie TUTAJ

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *