Aktualności ze szkół z Wrocławia, luty

Share

Można by pomyśleć, że w lutym niewiele się działo. W końcu ferie. Tak jednak nie było. Braliście udział w interesujących konkursach, festiwalach i wystawach, a niektórzy z Was byli aktywnie w szkole również w czasie wolnym…

Konkursy

Uczennice II klasy I LO we Wrocławiu – Adrianna Kosiec i Weronika Daniłowicz zajęły II miejsce w finale KONKURSU PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ I CHORÓB PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ , którego organizatorem było XII LO im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu oraz Społeczne Integracyjne Liceum Ogólnokształcące AMIGO przy współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Serdecznie gratulujemy!

Klaudia Boska z V LO we Wrocławiu została laureatką pierwszego miejsca w II Konkursie Wiedzy o Mózgu, który odbył się 04.02.17 w Szczecinie.

Festiwal filmowy i wystawa

W VI LO we Wrocławiu miała miejsce bardzo ciekawa, filmowo-marketingowa inicjatywa. Uczniowie szkoły najpierw zostali zaproszeni do stworzenia filmów promujących szkołę. Następnie, 10.02.17 w ośrodku kultury Piast zorganizowany został przegląd stworzonych filmów. Powstało aż osiem mini-produkcji. W relacji Joanny Przybyłek na stronie VI LO możemy przeczytać:

„Każdy z filmów okazał się obrazem, zgoła odmiennym od wszystkich pozostałych. Każda klasa, jak się okazało, miała zupełnie inny pomysł na promocję szkoły. Jury pod przewodnictwem Pana Marcina Waincetela – kulturoznawcy, recenzenta, specjalisty w dziedzinie mediów, postanowiło przyznać główną nagrodę zespołowi 2b za film pt. Liczby.

[ad name=”HTML”]

Jury doceniło świetny pomysł, logiczną kompozycję, dynamicznie i ciekawie przedstawione życie szkoły, narrację i rytm. Artystyczne wrażenie harmonii, wizytówkę liceum, nie pozbawioną poczucia humoru.

Na drugie miejsce w ocenie Jury zasłużyły ex aequo klasy 2c i 1d. Trzecie miejsce przypadło klasie 2d.

Jury konkursu postanowiło przyznać dodatkowo Psycho Awards – nagrodę miłośników horroru i filmu grozy. Jej laureatem została klasa 2a za obraz pt. Psycho-promo LO 6. Film ten otrzymał również, jakże cenioną przez wszystkich artystów Nagrodę Publiczności.”

Pokaz ubarwił zjawiskowy występ Dominiki Syrek z klasy 2b, śpiewającej piosenkę Oups!… I did it again.

W dniach 22-26 lutego 2016 roku w Zespole Szkół nr 4 miała miejsce wystawa poświęcona Tygodniowi Języka Polskiego, zorganizowana przez Arkadiusza Tulińskiego i Witolda Szymańskiego. Można było zapoznać się na niej z najdawniejszymi zabytkami języka polskiego – tekstami niekoniecznie literackimi (np. dokumenty urzędowe), w których znajdują się wyrazy bądź zdania polskie, mające wyjątkowe znaczenie dla badań nad początkami naszego języka.

Malowanie (ścian) w ferie

W X LO we Wrocławiu w trakcie ferii uczniowie przyszli do szkoły po to, aby… wyremontować korytarz prowadzący do sali od WF-u. Postawa godna pochwały! Mamy nadzieję, że wszyscy spędziliście ferie równie pożytecznie… Na naszej stronie www.gazetamiedzyszkolna.pl można obejrzeć filmik z tej niecodziennej i bardzo sympatycznej akcji, nagrany przez samorząd X LO.

W Twojej szkole dzieje się coś ciekawego?  Napisz do nas: redakcja@gazetamiedzyszkolna.pl

[ad name=”rect – tipmedia”]

Przeczytaj także: Trendy w makijażu – 5 najciekawszych propozycji na rok 2017

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *