Walentynkowa „Parapetówka” w Sekretariacie ds. Młodzieży

Share

We wtorkowe Walentynki 14 lutego 2017 Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego organizuje oficjalne otwarcie nowej siedziby.

Z tej okazji odbędzie się szereg ciekawych warsztatów dla młodzieży w wieku 16-20 lat:

14.02., godz. 10:00 – 13:30 – Warsztaty happeningu (Ewa Chmielewska, Sekretariat ds. Młodzieży)

15.02., godz. 11:00 – 12:30 – Poznaj Eurodesk i weź udział w warsztatach ,,Papiery do kariery” (M.Samul-Szerwińska, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Szczecin)

15.02. godz. 12:45 – 14:15 – Poznaj Europe-Direct i weź udział w warsztacie ,,Krótka lekcja dobrych manier, czyli z klasą, ale na luzie!”(Olga Łozińska, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin)

15.02., godz. 14:30 – 15:00 – Poznaj Sekretariat ds. Młodzieży i znajdź wolontariat dla siebie! (M.Samul-Szerwińska, i E.Chmielewska) – spotkanie informacyjne

Na warsztaty obowiązują zgłoszenia – decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby chętne powinny wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny online TUTAJ. 

Miejsce: budynek przy Placu Kilińskiego 3, wejście A, II piętro, sala 207

Informacje o warsztatach

  • Warsztaty happeningu

Warsztaty z happeningu – 3, 2 ,1 działamy! 14 lutego zapraszamy młodzież na warsztaty poświęcone sztuce happeningu. Podczas warsztatów młodzież pozna historie tej sztuki ale przede wszystkim dowie się co to jest happening w praktyce i spróbuje stworzyć swoje własne działanie artystyczne. Dowie się o innych działaniach i akcjach streetartowych. Finałem warsztatów będzie samodzielne zrealizowanie wymyślonego przez grupę działania artystycznego w przestrzeni publicznej.

Ten warsztat jest świetnym miejscem dla osób, które chcą rozwinąć się artystycznie, ale też dowiedzieć się jak użyć sztukę jako narzędzie promocji i marketingu – młodzież często organizuje swoje inicjatywy bez budżetu. Sztuka jest narzędziem dzięki któremu możemy zrealizować ciekawe działanie promocyjne jednocześnie wyrażając siebie i nie ponosząc żadnych kosztów.

  • Poznaj Eurodesk i weź udział w warsztatach ,,Papiery do kariery”

Warsztaty ,,Papiery do kariery” to szansa, by poznać inicjatywę Europass, a zwłaszcza Europass-CV, który każdy może wypełnić za pomocą edytora on-line. Narzędzia to nie wszystko, dlatego podczas zajęć znajdzie się przestrzeń, by zastanowić się nad umiejętnościami i kompetencjami. Uczestnicy zapoznają się z ciekawymi informacjami, które pomogą uatrakcyjnić CV i mimo młodego wieku przedstawić informacje pożyteczne w przypadku poszukiwania pracy, czy stażu.

  • Krótka lekcja dobrych manier, czyli z klasą, ale na luzie!

Podczas 90-minutowego spotkania spróbujemy odczarować takie pojęcia, jak „bon ton”, „savoir- vivre” czy „etykieta stołu”. Posługując się wieloma przykładami, jakich dostarcza nam codzienność, pokażemy, że bycie osobą kulturalną jest bardzo pomocne i ułatwia życie. Udowodnimy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie jedna rzecz pozostaje niezmienna: dobre maniery. Porozmawiamy przede wszystkim o tym, dlaczego o kulturze osobistej należy pamiętać w każdej sytuacji. Przekonamy, że sztuka doskonałego zachowania się – w różnych okolicznościach – stanowi istotny element zawodowego i prywatnego sukcesu. Na spotkaniu poruszymy, między innymi, tematy dresscode’u, komunikacji w mediach społecznościowych oraz etykiety obowiązującej przy stole, nie zapominając przy tym o sytuacjach i gestach być może zwyczajnych, ale nie mniej ważnych, jak zachowanie w windzie, wybór prezentu czy całowanie w dłoń.Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie klasę, ale nie zapominają przy tym, że swoboda jest najlepszą oznaką znajomości zasad dobrych manier.

  • Poznaj Sekretariat ds. Młodzieży i znajdź wolontariat dla siebie!

100% informacji o wolontariacie zagranicznym podczas krótkiego spotkania informacyjnego. Czym jest wolontariat europejski EVS, co to jest Europejski Korpus Solidarności, jakie są inne programy wolontariackie, z których można skorzystać w wakacje, w trakcie, czy po studiach? Jak Sekretariat ds. Młodzieży może pomóc w poszukiwaniu odpowiedniej oferty?  Te informacje przekażemy uczestnikom podczas spotkania, na koniec którego rozlosujemy drobne gadżety – upominki.

Dołącz do Europejskiego Korpusu Solidarności!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin zaprasza na spotkanie poświęcone najnowszej inicjatywie Komisji Europejskiej – Europejskiemu Korpusowi Solidarności.

Projekt jest skierowany do młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat i ma stanowić narzędzie obopólnej korzyści, z jednej strony zapewniając młodym Europejczykom rozwój osobisty i dając pracę, a z drugiej będąc reakcją na współczesne problemy dotykające Europę. Decydując się na kilkumiesięczny wolontariat lub praktykę zawodową młodzież może dołączyć do tysięcy rówieśników z całego kontynentu niosących pomoc w dziedzinie: edukacji, ochrony zdrowia, integracji imigrantów i uchodźców, ochrony środowiska naturalnego i zapobieganiu klęskom żywiołowym itd. Co ciekawe wcale nie trzeba znać języka obcego, ani nigdzie wyjeżdżać, żeby móc pomagać i szerzyć ideę solidarności w Europie.

Materiały przesłane przez Sekretariat ds. Młodzieży

[ad name=”HTML”]

Przeczytaj także relację z konferencji samorządów szkolnych Xu, zorganizowaną przez uczniów V LO w Szczecinie!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *