Festiwal filmów krótkometrażowych „Zoom na młodzież”

Share

David Lynch swój pierwszy krótkometrażowy film nakręcił, gdy miał niespełna osiemnaście lat. Jeszcze wcześniej wystartował Peter Jackson – jako piętnastolatek.

Choć produkcje nastolatków są niskobudżetowe i bywają pozbawione profesjonalizmu, pierwszy krok w spełnianiu marzeń związanych z kinematografią jest szalenie istotny. Właśnie dlatego powstał konkurs Zoom na młodzież – festiwal dla debiutujących twórców. Jego pierwsza edycja odbędzie się już 4 marca w Poznaniu.

Do udziału w przeglądzie organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów trzecich klas gimnazjów i tych, którzy chodzą do szkół średnich. Filmy muszą być sfabularyzowane, nie powinny przekraczać piętnastu minut, a ich twórcy mają mieć wszelkie prawa do materiałów wykorzystanych w swoich dziele. Wymagań jest niewiele, a stawka zdaje się być bardzo wysoka. Oprócz tego, że wytypowane tytuły zostaną zaprezentowane w trakcie specjalnego wydarzenia, nagroda w jednej z sześciu kategorii (Grand Prix, reżyseria, scenariusz, montaż, zdjęcia, nagroda publiczności) ma podwójne znaczenie. O jej przyznaniu zadecyduje jury młodzieżowe: wybrane w konkursie dziennikarskim na najciekawszą recenzję. W końcu nikt trafniej nie dokona oceny jak rówieśnicy.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia, czyli uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, czekają na zgłoszenia wszystkich zainteresowanych do 11 lutego. To wciąż dużo czasu, by odkopać swoje stare produkcje albo pokusić się o zrealizowanie czegoś nowego. Po więcej informacji warto udać się na facebookowy profil imprezy.

Stanisław Bryś,
II LO w Poznaniu, klasa 2a

[ad name=”HTML”]

Przeczytaj także wywiad z reżyserem filmu „Trzy pytania”

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *