Kosmetyczka: bez paniki przed karnawałem

Share

Jak zmniejszyć talię w jeden dzień i co zrobić z podkrążonymi oczami – w przededniu sylwestra i studniówek rozmawiamy z właścicielką Policealnej Szkoły Kosmetycznej Akademia Zdrowia i Urody oraz Salonu Namia w Poznaniu, Joanną Ulewak-Stachowiak. 

EK.: Przejdźmy od razu do konkretów. Co poleciłaby Pani swoim znajomym, gdyby mogła cofnąć czas do swojej studniówki?

JUS: Na pewno silne, odżywcze zabiegi dla dziewczyn, a oczyszczające – dla chłopaków. Koledzy mieli trądzik, natomiast dziewczyny były blade i często miały wysuszoną skórę z zatkanymi porami. To wina braku snu, za dużej ilości fluidu, nie kremowania się na co dzień, nie robienia demakijażu. Przed sylwestrem czy balem ratunkiem są zabiegi „bankietowe”, błyskawicznie przywracające świeżość cery i zdrowy wygląd. Chodzi o kawitację i sonoforezę, czyli delikatne oczyszczanie skóry i wprowadzanie odpowiednich kosmetyków, a w nich substancji czynnych w głąb skóry za pomocą ultradźwięków. Efekt napięcia skóry, brak podkrążonych oczu oraz nałożony makijaż utrzymują się dzięki temu dłużej. Umawiajmy się na taki zabieg na 2-3 dni przed imprezą. W ten sam sposób możemy uśmierzyć wysyp trądziku i złagodzić zmiany skórne u panów.

W ramach zabiegów upiększających, dziewczyny mogą m.in. przedłużyć rzęsy metodą 1:1 (do jednej rzęsy doczepiamy dodatkową). Dla pań z rzadkimi, krótkimi rzęsami polecana jest  metoda objętościowa, która wręcz zastąpi makijaż. Przedłużanie rzęs można wykonać jednorazowo. Po 3 tygodniach ściąga się w gabinecie pozostałości, uzupełnia lub zakłada nowe. Polecam też hennę i regulację brwi, które można niedużym kosztem ładnie wystylizować w zaledwie kilkanaście minut.

EK: Czy każda kosmetyczka potrafi zrobić profesjonalny makijaż?

JUS: Nie, nie każda powinna się za to brać. Trzeba znaleźć makijażystkę i zapisać się do niej z wyprzedzeniem. Co do dłoni, oprócz manicure można skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych. Ręce będą wyglądać na zdrowe i miłe w dotyku. Zapraszam również do kosmetyczek na przedłużanie i zdobienie paznokci metodami trwałymi, np. na manicure tytanowy.

Mam też rozwiązanie na ciało. Są takie doraźne zabiegi, które potrafią o kilka centymetrów zmniejszyć talię i uda bez wyrzeczeń i potrzeby kontynuowania serii. Mowa o bandażach Arosha. Jest to technika bandażowania, podczas którego pomagamy odpłynąć chłonce do węzłów chłonnych. Po kilku dniach wszystko wraca z powrotem, ale efekt „wow” jest widoczny na pierwszy rzut oka. Na bandaże najlepiej przyjść w przeddzień balu.

EK: Jeśli kogoś interesuje nauka o ciele człowieka, kosmetologia jest chyba jedną z dobrych dróg zawodowych?

JUS: Kosmetologia jest szeroką dziedziną, szybko się rozwija, co chwilę pojawiają się nowinki. Studia kosmetologiczne trwają 5 lat (3+2), oprócz praktyki jest bardzo dużo teorii: anatomii, chemii i innych. Natomiast kosmetyczna szkoła policealna jest dwuletnia (2 kwalifikacje) i kończy się uzyskaniem tytułu technika usług kosmetycznych. Uczymy „w pigułce” najważniejszych rzeczy z anatomii, chemii czy przedsiębiorczości, ale największy nacisk kładziemy na praktykę. Jeśli szkoła kosmetyczna pilnuje jakości, po 2 latach absolwentka jest gotowa, żeby świadczyć profesjonalne usługi.

Rozmawiała Ewa Kociszewska

[ad name=”HTML”]

Przeczytaj także: Trendy w makijażu

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *