Aktualności ze szkół – wrzesień w Szczecinie i okolicach

Share

Początek roku nie oznacza, że w szkołach nic się nie dzieje. Wrzesień obfituje w wiele Waszych sukcesów i ciekawych wydarzeń z życia szkół.

Osiągnięcia

Anita Łuczkowiak z klasy II B w I LO w Nowogardzie otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jest to nagroda przyznawana uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia.

Dominika Rasińska zwyciężyła w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Agnieszki Bartol Ja i mój świat. To jeden z najbardziej uznanych konkursów literackich adresowanych do młodych ludzi, którego organizatorem jest m.in. Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Piły.

Na V regatach „O złotą dynię”, które odbyły się 18 września, uczniowie XVII LO w Szczecinie zdobyli aż trzy ważne nagrody: Dominik Wałaszek zdobył I miejsce w klasie OPTYMIST, Natalia Przebinda zdobyła I miejsce w klasie YUNGA, Brzezińska Majka, Kowalczyk Julia, Dostatnia Karolina, Leszczyńska Paulina zdobyły drużynowo II miejsce w klasie OMEGA.

Bartłomiej Prowans, uczeń klasy 3B1 z VI LO w Szczecinie zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7” w kategorii Prezentacje Multimedialne. W Festiwalu i konkursowych zmaganiach uczestniczyło prawie 300 uczniów i nauczycieli z całej Polski. Konkurs organizowany był na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dominika Pałucka z VI LO w Szczecinie, o której osiągnięciach podczas Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory pisaliśmy już w kwietniu, walczy obecnie o tytuł Innowatora Jutra w ogólnopolskim plebiscycie, promującym pracę i osiągnięcia najzdolniejszych osób w wieku 13 – 20 lat. Wyniki plebiscytu mają zostać ogłoszone 07.10.16. Trzymamy kciuki.

Arleta Brzezińska, uczennica klasy 1b IV LO w Szczecinie zdobyła III miejsce w międzyszkolnym konkursie literacko – plastycznym „Nici losu – opowieści o pokoju”. Konkurs organizowany był przez Fundację Neptuna Sięgajcie Gwiazd i Pałac Młodzieży, a inspirowany obrazem Wojciecha Siudmaka „Nici losu”. Nagrodzone prace wystawione będą do 14 października w holu Filharmonii.

Jubileusze

Okrągłym jubileuszem 70-ciolecia chwalą się: Liceum Ogólnokształcące im Mieszka I w Świnoujściu, II LO w Szczecinie oraz III LO w Szczecinie.

Cała szkoła biega w Nowogardzie

I LO W Nowogardzie w drugiej połowie września zorganizowało akcję „Cała szkoła biega”. Była to 4 edycja imprezy, trasa biegu wyznaczona została pośród malowniczych alejek nad nowogardzkim jeziorem, a dystans, jaki mieli do pokonania wszyscy uczestnicy wynosił około kilometra. Tradycyjnie do startu stanęli uczniowie Jedynki oraz reprezentacja nauczycieli. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Jolanta Nowakowska z kl. I C, natomiast w kategorii chłopców pierwszy na mecie triumfował Adrian Antczak z kl. III C.

Otwarcie obiektów sportowych, znany DJ i sprzątanie świata

Początek roku szkolnego był bardzo aktywny dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie. Ledwie tydzień po rozpoczęciu zajęć szkołę odwiedził jej absolwent, znany polski DJ i producent muzyczny Tom Swoon (właściwie Dorian Tomasiak). Dzień później 09.09.16 miało miejsce oficjalne otwarcie  nowych obiektów sportowych. Pod koniec miesiąca uczniowie ZS1 w Goleniowie wzięli udział w akcji sprzątania świata.

[ad name=”HTML”]

Zobacz także: wielki sukces tancerki z XI LO
sukces licealistki taniec towarzyski

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *