Hobby, które stało się czymś więcej

Share

Koło fotograficzne Art Vision IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie to prężnie działająca grupa młodych ludzi, którzy spotykają się aby robić wspólnie zdjęcia, rozmawiać o fotografii i poprzez wymianę doświadczeń rozwijać swoje umiejętności. Koło działa nieprzerwanie już od 11 lat.

cala gr

Uczniowie uczestniczą z powodzeniem w wielu konkursach fotograficznych takich jak np. ”Matematyka w obiektywie” – nasze wyróżnione prace były wystawiane na wernisażu w Rektoracie US oraz w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Innym przykładem jest Konkurs Fotograficzny organizowany przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie na którym uplasowaliśmy się na  II miejscu w Polsce.  Jak twierdzi Pan Tomasz Mazur – opiekun koła: „Praca z młodymi ludźmi sprawia wiele przyjemności.”

[ad name=”HTML”]

Staramy się rozwijać nasze umiejętności i pasje równocześnie rozwijając naszą wrażliwość na otaczający świat. Spotykamy się najczęściej raz w tygodniu, tworzymy zgrany team. Mamy małe studio fotograficzne w podziemiach szkoły, którego używamy do ćwiczenia umiejętności w zakresie fotografii studyjnej.  Do ważnych zadań koła należy dokumentacja życia szkoły. Przez 11 lat działalności zrobiliśmy tysiące zdjęć z imprez szkolnych. Koło fotograficzne ściśle współpracuje z zespołem The Nine dokumentując wszystkie koncerty fotograficznie i filmowo. Warto zauważyć że Mateusz Nisiewicz, Karol Skiba, Kuba Snop, Patrycja Białowolska oraz Małgorzata Sokołowska (trzy ostatnie osoby nie zrzeszone z Art. Vision IX) są twórcami szkolnej telewizji.

10494956_651762684946424_1608546897589391982_oCo roku wyjeżdżamy także do profesjonalnego studia FlashFot, zaprzyjaźnionego fotografa Pana Stychlerza w Goleniowie, któremu serdecznie dziękujemy za taką możliwość. Tam mamy możliwość prawdziwego rozwinięcia skrzydeł. Bierzemy udział również w warsztatach fotograficznych, które pozwalają nam na dalsze uczenie się o fotografii i rozwijanie swoich umiejętności. Tradycją jest także prezentowanie naszych prac w galerii szkolnej. Nasi członkowie to między innymi:

Mateusz Nisiewicz – obiecujący młody fotograf mający na koncie sporo sukcesów, bardzo interesujące fotografie oraz certyfikat ukończenia kursu fotografii studyjnej w Warszawie. Fotografia dla niego to hobby, które stało się czymś więcej. Pragnie w przyszłości swoje życie zawodowe związać z fotografią.

_DSC0770-3Julia Kopańska – zafascynowana fotografią. W swoich zdjęciach stara się pokazać „ten moment”. Cały czas próbuje czegoś nowego z interesującymi efektami. Fotografia to pasja, której oddaje się całkowicie.

12891585_801030420028113_6811475376271519399_o(1)Julia Sierant – dziewczyna o ciekawym podejściu do zdjęć. Uwielbia bawić się cieniem i światłem zastałym. Często bardzo długo szuka idealnych warunków, ale kiedy zdjęcie zostanie zrobione daje to bardzo interesujący efekt. Trzy lata z rzędu otrzymywała wyróżnienia  w konkursie fotograficznym „Profilaktyka oczami młodzieży” również na etapie ogólnopolskim.

12952854_987485104676378_1348774584_oJulia Łyżwińska – jak sama mówi fotografia to dla niej narzędzie dokumentowania swoich prac w bodypainting’u i cosplay’u, co wcale nie oznacza, ze zdjęcia nie są ciekawe. Wręcz przeciwnie, zdjęcia te mają zazwyczaj bardzo tajemniczy i interesujący klimat.

_MG_7207-2Karol Skiba – fotografia to dla niego zachowywanie ciekawych chwil z życia. Bardziej niż kreować ujęcia woli poczekać na odpowiedni moment na ulicy. Jego zdjęcia mają za zadanie oddanie nastroju i klimatu panującego podczas jego wykonywania.

Zuzanna Czekaj – obiecująca fotografka, ma już całkiem duże doświadczenie w reportażu, jak i zdjęciach portretowych. Ma bardzo charakterystyczny styl, przeniesiony z jej początków na aparatach analogowych.

Olga Augustyniak – zajmuje się amatorską fotografią, kilkukrotnie pracowała jako fotografka weselna, nie zamyka swojej pasji w określonej kategorii, interesuje ją krajobraz jak również portrety.12517138_1008124632590659_1510772285_o

Marta Salamon – zajmuje się fotografią amatorską, szczególnie poświęca swoją uwagę zdjęciom portretowym, aby ukazać naturalne piękno każdego człowieka oraz zdjęciom makro. Dzięki temu może ukazać rzeczy niezauważalne ludzkim okiem.

Zobacz także zdjęcia Karoliny Hanulak z LO w Pyrzycach.
fot. Karolina Hanulak, modelka: Hanna Kąkolewska

fot. Karolina Hanulak, modelka: Hanna Kąkolewska

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *