V Stargardzki Polonez Maturzysty

Share

Niektórzy wierzą, że odtańczenie poloneza przed maturą przynosi szczęście. Wszystko, co doda nam pewności siebie w tym okresie może okazać się pomocne czy wręcz zbawienne. Szczególnie, jeśli ten przynoszący pomyślność rytuał odbywa się w tak interesującej oprawie.

W piątek, 15 kwietnia 2016 w Stargardzie odbędzie V Polonez Maturzysty. Na stronie organizatora wydarzenia, SSW Collegium Balticum, przeczytamy, że: „Celem tego wydarzenia jest podtrzymywanie tradycji odtańczenia naszego polskiego tańca narodowego przed tak ważnym egzaminem jakim jest matura. Prawdopodobnie przynosi to szczęście na maturze! Wiadomo, że podczas studniówek nie każdy ma okazję uczestniczenia w tańcu, dlatego podczas V Stargardzkiego Poloneza Maturzystów 2016 – zatańczyć będzie mógł każdy maturzysta!”

[ad name=”HTML”]
reklama

W poprzednich edycjach uczniowie często przebierali się w stroje przywodzące na myśl Pana Tadeusza, a imprezie towarzyszyło wiele interesujących wydarzeń. Jakie niespodzianki czekają na uczestników w tym roku? Dowiemy się jutro.

Start imprezy o godzinie 11:30 pod budynkiem SSW Collegium Balticum – Wydział Zamiejscowy w Stargardzie ul. Kazimierza Wielkiego 17. Następnie maturzyści przejdą w rytmie Poloneza ulicami Stargardu na czele z zaproszonymi gośćmi. Finał pochodu odbędzie się na Rynku Staromiejskim.

Zobacz, jak Polonez Maturzysty wyglądał w zeszłym roku:

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *