Przygotuj się na umieranie! Premiera Dark Souls III

Share

Po wielokroć

Dark Souls, seria gier wyprodukowana przez From Software a wydana przez Bandai Namco Entertainment zaskarbiła sobie uznanie całe rzeszy fanów swoją oryginalnością. Mroczne Dusze to gry hack’n’slash połączone z rpg, charakteryzujące się wyśrubowanym poziomem trudności, niesamowitym klimatem dark fantasy oraz naprawdę wymagającym modelem starć, gdzie umieranie jest na porządku dziennym, a pokonanie bossa daje niesamowitą satysfakcję. W dobie upraszczania rozgrywki i prowadzenia gracza za rączkę, Darks Souls to gry oblewające gamera kubłem lodowatej wody.

Mrok, zło, frustracja i nauka

Seria charakteryzuje wspomnianym już wymagającym poziomem trudności; pokonanie przeciwnika wymaga nauczenia się jego ruchów i sposobu walki, każdy zgon jest nauczką, z której wyciągamy wnioski o tym, co zrobiliśmy źle, a pokonanie przeciwnika da nam naprawdę niezłą satysfakcję. Walczenie z bossami daje nam te same wrażenia, tylko o wiele bardziej intensywne – zwycięstwo przyprawi nas o ekstazę, zaś porażka może złamać hart ducha. Co jest tego powodem? Utrata dusz, będących jedyną walutą rozwoju postaci. Strata dusz zebranych po pokonanych przeciwnikach może znacznie opóźnić rozwój naszej postaci, a to w konsekwencji prowadzi do trudniejszych starć w przyszłości. Ponadto stajemy się wtedy nieumarłymi; gra zawiera multiplayer oparty na kooperacji, co sprawia że możemy walczyć przeciwko bossom wraz z innymi graczami dobranymi według poziomu postaci, jednak jako nieumarli możemy zostać przyzwani i zmuszeni przez żywą postać do wsparcia jej w walce z bossem mapy

Ta gra naprawdę karze gracza za jego błędy, ale też obficie nagradza za zwycięstwo.

Zatem co nowego w Dark Souls III?

Darks Souls III będzie przede wszystkim bardziej dynamiczniejsze, a to w związku z poprawą zachowania przeciwników. Będą agresywniejsi, inteligentniejsi i groźniejsi. Ma zostać poprawione AI mrocznych oponentów, którzy nie będą już zawieszali się na krawędziach budynków bądź przypadkowo spadali z krawędzi skarpy.

Zaimplementowana zostanie również możliwość szybkiej podróży i to od początku rozgrywki. Kraina Lordran pozostanie otwartym światem, w którym będziemy mogli się udać do każdego widocznego miejsca na mapie, a to w połączeniu z możliwością fast-travel doda rozgrywce wigoru.

Rytuał poświęcenia da nam możliwość użycia ciała pokonanego przeciwnika do utworzenia nowego miejsca odrodzenia lub pozwoli przenieść się do rozgrywki gracza bądź przyzwać nieumarłą postać, w celu wsparcia nas w walce z groźniejszym oponentem. Inną nowością w Dark Souls III będzie możliwość resetowania przydzielonych punktów rozwoju postaci, pozwalająca na zbudowanie od nowa jej statystyki i rozgrywania dalszej części gry w inny sposób.

Do dyspozycji otrzymamy 10 klas postaci, jednak co jest charakterystyczne w tej serii gier, klasa postaci nie ograniczy nas w możliwościach rozwoju. Granie skrytobójcą używającego magii bądź magiem siekącym przeciwników dwoma mieczami ma rację bytu. W końcu chodzi o to gracz dobrał odpowiadający mu sposób walki i na jego podstawie nauczył się taktyki walki, czyż nie?

No właśnie, walka – bardziej dynamiczna i agresywna. Niektórzy przeciwnicy będą w stanie przebić twój blok, zatem należy się nauczyć kiedy blokować, a kiedy odpuścić i wykonać unik. Każda broń będzie posiadała swoje własne animacje walki postaci oraz własne, specjalne ciosy, za pomocą których będzie można naprawdę spektakularnie powalić przeciwnika. Poprawie ulegnie oprawa graficzna, naprawdę ciesząca oko i wprawiająca nas w klimat mrocznej krainy. Muzyka ma również być na naprawdę wysokim poziomie, wywołując napięcie i nastrajając do walki z nieumarłymi przeciwnikami

Czy można się spodziewać jakiś błędów? Poprzednie części miały problem z optymalizacją, co skutkowało spadkami płynności czasami do 15 klatek na sekundę, znacznie utrudniając rozgrywkę, szczególnie gdy takie sytuacje zdarzały się w trakcie walki. Również SI przeciwników stanowiło momentami problem. Warto jednak mieć nadzieję na poprawę i jak najmniejszą ilość błędów w trzeciej odsłonie

Premiera

W Polsce na półkach sklepowych Dark Souls III ma się ukazać niebawem, bowiem 12 kwietnia. Gra wyjdzie zarówno na komputery, jak i na Xbox One oraz Playstation 4.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *