Będę grał w grę. Planszową.

Share

Nie masz pomysłu na wspólny wieczór z znajomymi? Wyjście w plener uniemożliwia brzydka pogoda, a imprezy w klubach już przejadły się całej paczce? A może lubicie karciane lub planszowe RPG, bądź strategie? Jeśli tak, odwiedźcie koniecznie te miejsca i zagrajcie w swoje ulubione gry lub spróbujcie czegoś nowego.

Tam naprawdę się EXPi!

Lokal „Exp” oferuje możliwość zagrania w aż 69 gier. Wśród tak szerokiego wyboru znajdują się gry dość proste, jak kółko i krzyżyk, mahjong, go lub jenga. Jednak sporą część stanowią gry RPG i strategiczne, wymagające większej ilości czasu oraz graczy; „Gra o Tron”, oparta o serię książek George’a Martina, w której stajemy na czele jednego z królestw Westeros prowadząc je do zwycięstwa przy użyciu armii, sojuszy i intryg dworskich. Jeśli jesteście fanami fantastyki, magicznych artefaktów i smoków , na pewno przypadnie wam do gustu Runbound, w którym będziemy przemierzać krainę Terrinoth, walcząc z licznymi przeciwnikami, wykonując zadania poboczne w celu uzyskania potężnej broni lub rozwinięcia swoich magicznych zdolności, aby ostatecznie stawić czoła smokom, powracającym do tej krainy. A może lubicie dreszczyk emocji i zagadki? Zatem sięgnijcie po pudełko „Czarnych historii”, gry karcianej, w której będziecie musieli prowadzić śledztwo, celem rozwiązania mrocznej zagadki.

[ad name=”HTML”]
reklama

Poza grami wszelakiej maści, znajduje się tu również gablotka z literaturą fantastyczną, science-fiction oraz mangą, zatem jeśli masz ochotę po prostu usiąść w kącie z książką i cieszyć się jej treścią – śmiało, tylko na to czekają!

Lokal nie przyjął takiej nazwy bez powodu; otóż w pubie zdobywa się doświadczenie, przypisane do Twojego konta. Za udział w turniejach, eventach, zamówieniach z barowego asortymentu i wygrywanie gier zdobywa się PD (dla niewtajemniczonych – punkty doświadczenia). Za odpowiednią ilość PD można założyć swoją kartę postaci, pozwalającą na dalszy rozwój swojego konta i zdobywanie kolejnych punktów PD. Jeśli jesteś dostatecznie wytrwały i pozytywnie zakręcony, możesz dorobić się swojego własnego kufla, oznaczonego twoim nickiem!

Exp mieści się przy al. Bohaterów Waszawy 3/2U

Wrota gamer’ów

Jeśli jesteś amatorem gier figurkowych, „Wrota” są otwarte dla Ciebie. Centrum Fantastyki „Wrota” to sklep dla fanów fantastyki, oferujący możliwość zakupienia gier planszowych, figurek oraz akcesoriów i narzędzi niezbędnych w celu ich wykonania. Centrum oferuje również możliwość zagrania w gry bitewne, planszowe czy karciane w dwóch salach które udostępnia dla gości.

W asortymencie sklepu znajdują się gry z uniwersum Warhammera, Star Wars, Star Treka czy Warzone. Ponad to, „Wrota” zajmują się organizacją eventów związanych z grami; konwentami, turniejami, spotkaniami etc. Sklep znajduje się na alei Jana Pawła II 13/2, zatem w bardzo dogodnej lokalizacji w pobliżu centrum miasta.

Jak Fenix z popiołów

Podobnie jak „Wrota” jest to sklep związany z tematyką gier planszowych. Poza możliwością kupna, Fenix również umożliwia granie w gry planszowe i bitewne; Fenixa wyróżnia dominacja tematyki Warhammera, głównie odmiany WH40k; świat odległej przyszłości, 40 tysiąclecia, kiedy to galaktyka tonie w nieustannych wojnach między ludźmi a orkami, tajemniczymi Eldarami czy demonicznymi siłami Chaosu. W Fenixie odbywają się regularnie turnieje, jednak za możliwość wzięcia udziału należy uiścić opłatę wpisową. Sklep od niedawna mieści się pod nowym adresem przy ulicy Kaszubskiej 3/U7

Ernest Zabadała

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *