Opieka nad seniorem – pomysł na dobrą pracę

Share

Rozważając wszelakie możliwości pracy zawodowej warto pomyśleć o różnych wariantach, dotyczących zarówno kraju w jakim chcemy pracować oraz, co oczywiste, także zawodu jaki chcemy wykonywać. Czy wolimy pracę z ludźmi, czy wręcz przeciwnie? Czy ma to być praca bardziej w ruchu, czy typowe osiem godzin za biurkiem? Oczywiście to wszystko musi być powiązane z naszymi możliwościami i predyspozycjami. Jednym z zawodów, który nie posiada zbyt wysokich wymogów do spełnienia oraz jednocześnie przynosi spore wynagrodzenie, jest opieka nad osobami starszymi.

Opieka nad osobami starszymi to jeden z tak zwanych zawodów przyszłości. Niestety większość tak zwanego rozwiniętego świata szybko starzeje się i z roku na rok przyrasta liczba osób w wieku 80+, które w wyniku chorób, typowych dla swojego wieku, tracą samodzielność i wymagają całodobowej opieki osób trzecich. Jeśli takiej opieki nie jest w stanie zapewnić rodzina, to do gry wchodzi opiekunka osób starszych, która mieszkając z seniorem sprawuje nad nim opiekę i dba o jego dobrostan. Tak więc jest to praca, która niesie ze sobą sporą odpowiedzialność. Jak zostać opiekunem osoby starszej i ile można na tym zarobić?

Opiekunka osób starszych pracująca w Niemczech, za pośrednictwem agencji opiekunek osób starszych Veritas Opieka, może liczyć na średnie zarobki w wysokości około 1700 euro netto na miesiąc. Oprócz tego rodzina podopiecznego zapewnia także zakwaterowanie oraz opłaca koszty wyżywienia na szteli, czyli miejscu wykonywania zlecenia. Aby otrzymać tą pracę trzeba spełniać dwa podstawowe wymagania. Po pierwsze mieć doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Po drugie, znać język niemiecki na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację z seniorem oraz jego rodziną. Jeśli posiadasz te kwalifikacje i umiejętności, to wystarczy skontaktować się z agencją opiekunek Veritas Opieka i porozmawiać z jej konsultantem o dostępnych ofertach pracy w opiece nad osobami starszymi.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *