Jak przetrwać kryzys na rynku pracy?

Share

Nagłe i niespodziewane zdarzenia powodują zachwianiem rynku pracy w skali globalnej Jednym z nich jest pandemia COVID-19, która spowodowała bardzo głębokie zmiany gospodarcze na całym świecie. By przetrwać sytuacje tego typu, zachowując jednocześnie płynność finansową i zabezpieczając swoją przyszłość, warto trzymać się kilku wskazówek.

 Monitoruj rynek pracy

W czasie kryzysu bardzo ważne jest monitorowanie rynku pracy. Dotyczy to zarówno ogłoszeń z naszej branży, jak i ofert zatrudnienia w ogóle. Warto przeglądać zarówno ogłoszenia w sieci (portale takie jak Pracuj.pl) oraz oficjalne strony poszczególnych firm i podmiotów gospodarczych. W ten sposób nakreślimy sobie sytuację oraz przewidzimy zbliżający się kryzys. Warto zwracać uwagę nie tylko na samą ilość ogłoszeń, ale również ich jakość. Zwłaszcza to, jak kształtują się zarobki, na jaki czas zawiązywane są umowy i w jakim trybie realizowane są obowiązki względem pracodawcy.

Zintensyfikuj pracę

W czasie kryzysu i na krótki przed nim należy ugruntować własną pozycję w firmie. Z tego powodu musimy zintensyfikować swoja pracę i dać do zrozumienia, iż jesteśmy niezbędnym ogniwem zakładu pracy. Dobrym pomysłem są dodatkowe nadgodziny, wykazywanie inicjatywy przy konkretnych projektach oraz sumienne wykonywanie pracy. W ten sposób wskażemy, iż jesteśmy efektywnym i dobrym pracownikiem, którego warto zachować w załodze.

Szukaj sposobów na dodatkowy zarobek

By zażegnać kryzys bądź nie dopuścić, aby oddziaływał on na nasz domowy budżet, warto poszukać dodatkowych możliwości zarobków. Praca na kolejny etat bądź dorabianie po godzinach to znakomity sposób na uniezależnienie się od jednego pracodawcy i zabezpieczenie siebie oraz bliskich. Okazją do poszukiwań dodatkowych zarobków jest praca zdalna bądź ograniczenie ilości godzin pracujących. Obecnie na topie wśród dodatkowych prac są usługi copywriterskie oraz grafika komputerowa.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *