5 zasad kupowania ubezpieczenia przez internet

Share

Zdecydowaliśmy się na zakup naszego ubezpieczenia przez internet, ale w zasadzie od czego powinniśmy zacząć, co zrobić żeby taka procedura przeszła sprawnie i bez stresu? Warto zastosować się do pięciu prostych zasad.

Jeśli już wcześniej prześledziliśmy wiele ofert, porównaliśmy je (np. przy wykorzystaniu porównywarek  np.: http://kalkulator-ubezpieczen.pl/) i wybraliśmy ubezpieczenie najlepsze dla nas możemy je sfinalizować bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że przejdziemy przez 5 prostych punktów.

  1. Sprawdź sprzęt

Mimo iż korzystamy z niego pewnie codziennie dobrze jest go sprawdzić. Nasz komputer, czy jest naładowany, czy ma dostęp do internetu, czy np. na stronie naszego dostawcy nie ma komunikatu o ew. problemach z łączem. Musimy mieć pewność, że przedmioty nie staną na przeszkodzie kupna naszego ubezpieczenia. A i cała akcja potrwa kilkanaście minut, dlatego dobrze jest zrobić sobie kawę.

  1. Przygotuj dokumenty

Przede wszystkim powinniśmy przygotować dokumenty. Jakie? W zasadzie zależy to od tego jakie ubezpieczenie kupujemy, ale na pewno musimy mieć przy sobie nasz dowód osobisty i PESEL, jeśli np. chcemy kupić ubezpieczenie OC dodatkowo musimy przygotować dowód rejestracyjny i prawo jazdy oraz ostatnią polisę, gdzie znajdzie się informacja nt. zniżek oraz data jej wygaśnięcia.

  1. Wypełnij formularz

Następnie musimy zrobić w zasadzie najważniejszą i najbardziej pracochłonną rzecz. Musimy wypełnić formularz, od którego zależy wysokość naszego ubezpieczenia. Jeśli kupujemy OC musimy przede wszystkim uzupełnić dane naszego pojazdu – markę, model, rok produkcji, pojemność i moc silnika. Możemy też zostać zapytani o użytkowanie auta, ale też o miasto w którym będziemy się poruszać.

Musimy też podać informację na swój temat. Datę urodzenia, datę pierwszego prawa jazdy, stan cywilny i dane kontaktowe.

  1. Wybieramy

Jeszcze raz sprawdzamy oferty, wybieramy najciekawszą/ najlepszą czytamy jej warunki po raz kolejny, sprawdzamy wszystkie za i przeciw. Czasem możemy też poradzić się kogoś (np. współwłaściciela pojazdu, albo kogoś bliskiego). Możemy również zastanowić się nad wyborem np. dodatkowego produktu. Często pakiety ubezpieczeniowe mają korzystniejszą ofertę.

  1. Płacimy

W zasadzie możliwości są trzy – przelew tradycyjny, elektroniczny lub płatność kartą kredytową. Od nas zależy co wybierzemy. Kilka klików pozwoli nam sfinalizować całą transakcję. A podanie przez nas dokładnych danych umożliwi ubezpieczycielowi dosłanie nam dokumentów.

Krótko mówiąc nie ma potrzeby się bać, warto korzystać z dostępnych w sieci możliwości i tym samym ułatwiać sobie życie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *