Kim jest i czym zajmuje się Menedżer Energii?

Share

Branża energetyczna w Polsce i na całym świecie przechodzi obecnie przez spore zmiany, można powiedzieć, że przez ewolucję. Dlatego teraz, jak nigdy wcześniej, wybór kariery w tej branży jest bardzo obiecujący i przyszłościowy.

Menedżer Energii – fachowe zarządzanie energią

Menedżer Energii to jeden z kierunków studiów drugiego stopnia, dostępnych na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie (zobacz: http://www.wseiz.pl/pl/studia-podyplomowe/studia-podyplomowe-mened%C5%BCer-energii). Kierunek ten, jest coraz częściej wybierany, przez osoby zainteresowane pracą w branży energetycznej. Pracownik na stanowisku menedżera energii specjalizuje się w zarządzaniu energią, optymalizacją zużycia oraz poszukiwaniu i wprowadzaniu nowych rozwiązań w branży energetycznej.

Niezależnie czy jest to menedżer energii odpowiedzialny za zarządzanie energią w organizacji, przedsiębiorstwie czy całej gminie, zadaniem jest obniżenie kosztów za energię elektryczną, a także zmniejszenie, do niezbędnego minimum, emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Studiowanie na kierunku Menedżer Energii

Studiowanie na kierunku Menedżer Energii jest możliwe dla osób, które posiadają już wykształcenie wyższe pierwszego stopnia, czyli skończyli studia inżynierskie lub licencjackie, gdyż są to studia drugiego stopnia, po ukończeniu których absolwent otrzyma tytuł magistra.

Jeśli jesteś zainteresowany branżą energetyczną, a w szczególności rozwiązywaniem problemów z zakresu zarządzania energią i optymalizacją jej zużycia, zawód menedżera energii jest idealny dla Ciebie.

Warto też zwrócić uwagę na to, że praca na danym stanowisku, dzięki swojemu uniwersalnemu zastosowaniu, jest możliwa w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach, różnego rodzaju organizacjach, a także wciąż poszukiwani są menedżerzy energii do pracy nad zarządzaniem zużyciem energii w całych gminach.

Zalety studiowania na kierunku Menedżer Energii na WSEiZ

Studia na specjalizacji menedżera energii przygotowują absolwenta do wkroczenia w branżę ochrony środowiska. Na tych studiach poznasz prawo, ekonomię i politykę danej branży, dowiesz się o stosowanych narzędziach ochrony środowiska z zakresu ochrony przyrody, wód i gleby oraz atmosfery, a także zdobędziesz umiejętności niezbędne do przeprowadzania audytów energetycznych.

Wybierając uczelnię do studiowania, zawsze warto zwracać uwagę na możliwości zdobycia praktycznej wiedzy w trakcie studiów. Przykładowo, partnerami merytorycznymi Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania jest Mazowiecka agencja energetyczna, a także Veolia i Project Energy.

Na specjalizacji menedżera energii nauczysz sie specjalistycznego języka angielskiego, dowiesz się o odnawialnych i niekonwencjonalnych źródłach energii, o szczegółach funkcjonowania rynku energii, a także o bezpieczeństwie energetycznym.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *