Wady i zalety pracy na produkcji

Share

Obecnie bardzo duża ilość Polaków zatrudnionych jest w wielkich koncernach zajmujących się produkcją m.in. komponentów i części samochodowych. Praca w przemyśle to ciężki kawałek chleba, jednak ma też swoje zalety.

Zalety pracy na produkcji

Największą zaletą pracy na produkcji jest niski próg wejścia oraz nieduże kwalifikacje potrzebne do zatrudnienia. Przeważnie wystarczą jedynie umiejętności manualne oraz dyspozycyjność (system zmianowy). Poszczególnych obowiązków nauczymy się już po objęciu stanowisko. Ponadto, większość zadań wykonywanych w zakładach produkcyjnych nie należy do skomplikowanych. Bardzo często mile widziani są pracownicy z orzeczeniem o inwalidztwie. Co więcej, praca w zakładach produkcyjnych odbywa się w systemie zmianowym, a więc możemy dostosować do niej tryb życia oraz inne obowiązki. Przeważnie firmy zajmujące się przemysłem organizują dowóz osób do własnych zakładów produkcyjnych. Oznacza to, iż w przypadku znacznego oddalenia miejsca pracy od naszego domu nie jesteśmy skazani na długotrwały i skomplikowany dojazd innymi środkami komunikacji. Na portalach typu Pracuj.pl pojawia się ogrom ofert pracy w związku z produkcją, więc nie powinno być  problemu ze znalezieniem zatrudnienia w tym sektorze.

Wady pracy na produkcji

Największą wadą pracy na produkcji jest monotonia i fakt wykonywania identycznych obowiązków każdego dnia. W długim okresie czasu możemy bardzo szybko wypalić się lub zapaść na chorobę zawodową. Ponadto, niektóre zakłady przemysłowe mają bardzo ciężkie i szkodliwe warunki pracy np. wysokie temperatury. Innym minusem pracy na produkcji jest fakt, iż nie każdemu może do gustu przypaść praca zmianowa. Jej największym mankamentem jest bowiem rozregulowanie organizmu, a także naszego życia prywatnego. Ponadto, znaczącą wadą są zarobki, które przeważnie są bardzo niskie w kontekście stanowisk typowo manualnych i nieadekwatne do ogromu włożonej pracy.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *