Poznań: Zimą na koncert!

Share

Choć pogoda nie zachęca do wyjścia z domu, harmonogram wydarzeń w Poznaniu nie pozostawia złudzeń: warto zacisnąć zęby i udać się na któryś z licznych koncertów. Niezapomniane wrażenia dla miłośników muzyki gwarantowane. 

22.01 – Krzysztof Zalewski | Blue Note

Swoją karierę rozpoczął w programie „Idol”. Po nagraniu debiutanckiego krążka zaprzestał działań solowych i zaczął współpracować z czołowymi polskimi muzykami. Gdy wydawało się, że już nigdy nie powróci do samodzielnego grania, Krzysztof Zalewski zaskoczył wszystkich. Jego nowe wcielenie jest znacznie bardziej charakterne i barwne. Sporo w nim rockowego zacięcia, ale nie brakuje miejsca dla refleksyjnych ballad. Jest zadziornie, a jednocześnie nastrojowo, o czym przekonamy się przy okazji promocji najnowszego albumu lublinianina „Złoto”.

04.02 – Flirtini | Projekt LAB

Jeden z najbardziej charakterystycznych tanecznych kolektywów wydał pod koniec roku swoją trzecią składankę „Heartbreaks & Promises vol. 3”, na której spotykają się utalentowani polscy producenci, raperzy oraz wokaliści. Impreza w Labie będzie dobrą okazją do tego, by podziękować Jedynakowi oraz Mentowi XXL za świeże kawałki. Parę DJ-ów wspierać będzie grono znakomitych gości: Pham, Klaves, Pepe. oraz Suwal.

06.02 – Trentemøller | hala nr 2 MTP

Dania stoi klockami LEGO, pomnikiem Małej Syrenki, hygge oraz Andersem Trentemøllerem. Ten ostatni to czołowy gracz na scenie skandynawskiej muzyki elektronicznej. Jego brzmienie cechuje krucha delikatność, która wraz z sążnistymi beatami tworzy hipnotyczną całość. Producent w Poznaniu zaprezentuje kawałki ze swojego najnowszego wydawnictwa „Fixion”.

08.02 – Henry No Hurry | Meskalina

Meskalina, jeden z najbardziej klimatycznych polskich klubów, w lutym ugości u siebie Wawrzyńca Dąbrowskiego. W swoim solowym wcieleniu artysta sięga po łagodny, gitarowy folk. Jak sam pisze, jest obwoźnym zakładem koncertowym odwiedzającym z założenia miejsca małe, kameralne. To brzmi jak dobra propozycja na spędzenie zimowego wieczoru, prawda?

08.02 – Nadja, Aidan Baker | LAS

Coś odpowiedniego dla wielbicieli mrocznych eksperymentów. Na Garbary przyjedzie duet Nadja – mistrzowie budowania niepokojącego klimatu. Kanadyjczycy tworzą zniekształcone, trwające nawet do kilkudziesięciu minut utwory, które bez dwóch zdań nadałyby się na ścieżkę dźwiękową horroru. Gatunkowo: ambient z domieszką metalu.

25.02 – Lindsey Stirling | hala nr 2 MTP

Wielkie wydarzenie dla miłośników niekonwencjonalnych aranżacji. Lindsey Stirling w swojej twórczości łączy piękno skrzypiec oraz taneczne rytmy. Efekt mógłby brzmieć tandetnie, jednak Amerykanka udowadnia, że na skrzyżowaniu gatunków mogą dziać się piękne rzeczy. Warto usłyszeć popis jej umiejętności na żywo – podobno z baletem oraz wizualizacjami robi wrażenie.

25.02 – X-lecie BOR | Arena

Dziesięciolecie Biura Ochrony Rapu to nie lada gratka dla wszystkich miłośników rodzimego hip-hopu. Obok gwiazdy wieczoru, czyli Palucha, na scenie pojawi się Gedz, Kali czy Hemp Gru. Nie zabraknie też zagranicznego akcentu – do składu dołączył reprezentant francuskiej sceny, Kaaris.

Oprócz tego, zimą usłyszymy: Warhaus (05.02) Piotra Roguckiego (11.02), Dagadanę (17.02), Luxtorpedę i Lao Che (18.02), Pogodno (26.02), Hans Zimmer Tribute Show (04.03), Johna Mayalla (04.03) czy Renatę Przemyk (07.03).

Stanisław Bryś, II LO w Poznaniu, klasa 2a
www.dziendobrys.wordpress.com

[ad name=”HTML”]

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *