Nowogard: Turniej strzelecki w II Liceum Ogólnokształcącym

Share

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie wraz z nauczycielami w wyjątkowy sposób obchodzili uroczystość Święta Komisji Edukacji Narodowej. Postanowili wziąć udział w turnieju strzeleckim, który odbył się na strzelnicy sportowej znajdującej się w podziemiach naszej szkoły.

Strzelectwem sportowym określa się dyscyplinę polegającą na współzawodnictwie w strzelaniu ze sportowej broni palnej albo pneumatycznej do tarczy lub celów ruchomych. Strzelectwo znalazło się w programie olimpijskim już podczas pierwszych igrzysk w Atenach 1896. Złote medale dla Polski na igrzyskach zdobyli do tej pory: Józef Zapędzki w Meksyku w roku 1968 i Monachium w 1972 oraz Renata Mauer w Atlancie w 1996 oraz w Sydney w roku 2000. W Nowogardzie niedawno ta dyscyplina sportowa zawitała do liceum.

dsc_0962Szkolny konkurs w Nowogardzie rozpoczął się od krótkiego treningu, a następnie zawodnicy przystąpili do rywalizacji klasowej i indywidualnej. Każdy z uczestników oddał 10 strzałów z karabinku pneumatycznego. Po podliczeniu wyników, końcowa klasyfikacja przedstawiła się następująco:

I miejsce klasa I B o profilu przyrodniczo – medycznym
II miejsce klasa I A o profilu matematyczno – politechnicznym
III miejsce klasa I C o profilu humanistyczno – prawnym

Rozpatrując wyniki indywidualnie wśród dziewcząt najlepsza okazała się Agata Wypart, a wśród chłopców Michał Buriak.

dsc_0960

Zobacz także: aktualności ze szkół ze Szczecina i okolic
osiągnięcia licealistów

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *