Piłka nożna: Młodzieżowa reprezentacja polski rozgromiła Niemców 3:0

Share

W ramach Turnieju Czterech Narodów Polska Reprezentacja U-20 zagrała we wtorek (06.09.16) w Świnoujściu z reprezentacją Niemiec, wygrywając 3:0. Wcześniej, w meczu ze Szwajcarją Biało-Czerwoni zremisowali 2:2. W kolejnych spotkaniach zmierzą się z Włochami (6 października na wyjeździe), ze Szwajcarią (10 listopada u siebie), z Niemcami (14 listopada na wyjeździe) i z Włochami (23 marca u siebie).

W meczu z Niemcami w 27. minucie pierwszą bramkę zdobył Oskar Zawada, strzelając główką z podania Roberta Janickiego. Drugiego gola w 45. minucie strzelił Filip Jagiełło, posyłając Niemców do szatni z dwupunktową stratą.

W drugiej połowie, w doliczonym czasie gry Miłosz Kozak poprawił wynik na 3:0, trafiając w okienko z rzutu wolnego.

Co ciekawe, Miłosz Kozak powołanie do reprezentacji dostał w ostatniej chwili, pod koniec sierpnia. Razem z Arturem Siemaszko zastąpili kontuzjowanych Pawła Stolarskiego oraz Karola Świderskiego.

W Reprezentacji Polski U-20 mogą grać zawodnicy posiadający obywatelstwo polskie, którzy w momencie przeprowadzania imprezy docelowej rocznikowo nie przekroczyli 20. roku życia.

żródło oraz zdjęcie: https://www.pzpn.pl/reprezentacje/reprezentacje-mlodziezowe/reprezentacja-u-20/aktualnosci/2016-09-06/turniej-czterech-narodow-polacy-pokonali-niemcow 

[ad name=”HTML”]

Zobacz także: Wielki sukces tancerki z XI LO w Szczecinie
sukces licealistki taniec towarzyski

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *