Klasa o kierunku e-sport

Share

W Kędzierzynie-Koźlu w zeszłym roku powstała pierwsza w Polsce klasa o kierunku e-sport. Jej uczniowie będą uczyć się, jak zrobić karierę w tej raczkującej, ale bardzo obiecującej dyscyplinie. 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Kędzierzyna-Koźla otworzył taką klasę w zeszłym roku. W czerwcu uczniowie zakończyli pierwszy rok nauki. Przez ten czas brali udział w zajęciach, na których uczyli się jak grać i wygrywać w Counter-Strike: Global Offensive. Przygotowują się w ten sposób do udziału w rozgrywkach turniejowych. Co jakiś czas organizują własne turnieje, np. podczas dni otwartych lub odbywających się w szkole konferencji. Obok zajęć z CSa, uczęszczają też na normalne lekcje, tak jak wszyscy inny uczniowie.

E-sportowcy narażeni są na duże obciążenia psychiczne. Wielu profesjonalnych graczy kończy swoje kariery w młodym wieku, właśnie ze względu na duży stres i presję, towarzyszące rozgrywkom. W wielu przypadkach cierpi również życie osobiste e-sportowców. Dlatego klasa z ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu jest pod stałą opieką psychologa. Natomiast nad wynikami e-sportowymi czuwa zawodowy trener sportów elektronicznych, Kamil „Hope” Tarka; założyciel Adversa Esports oraz Adversa Gaming Room oraz twórca pierwszego w Polsce systemu treningowego dla dzieci i młodzieży.

Prowadzenie klasy e-sportowej dla szkoły wiąże się z pewnymi kosztami. Niedawno jednak szkole udało się pozyskać sponsora – firmę Logitech, która przekazała szkole 15 zestawów profesjonalnych akcesoriów dla graczy (myszki, słuchawki, klawiatury, podkładki).

Jak myślicie, czy taki profil przydałby się w którejś z Waszych szkół?

[ad name=”HTML”]

Przeczytaj również:

Wiosna nowych technologii w Technoparku Pomerania
technopark pomerania

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *