Poezja w sporcie i sport w poezji

Share

21 marca, w Dzień Wagarowicza, Książnica Pomorska organizuje spotkanie łączące dwie, zdawać by się mogło, odległe dziedziny – sport i poezję. Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin, wioślarz Marek Kolbowicz i reprezentantka Polski, siatkarka Maria Liktoras przeczytają swoje ulubione wiersze.

Książnica Pomorska od kilkunastu lat co roku organizuje w pierwszym dniu wiosny, 21 marca, zwanym w wielu szkołach „Dniem wagarowicza”, cykliczną imprezę literacką – WAGARY Z POEZJĄ. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Poezja w sporcie i sport w poezji”. Spotkania mają charakter otwarty, w ich trakcie swoje wiersze mogą zaprezentować również uczestnicy – uczniowie szkół gimnazjalnych i ponad-gimnazjalnych.

„Na nasze spotkania zapraszamy gości – osoby znane i rozpoznawane w Szczecinie, które przychodzą z ulubionymi przez siebie tekstami poetyckimi i dzielą się swoimi literackimi upodobaniami. Występ gości jest atrakcją i okazją do bliższego poznania osób publicznie znanych.” Czytamy na stronie Książnicy. „W tym roku wystosowaliśmy zaproszenie do Marii Liktoras siatkarki, reprezentantki Polski i Mistrzyni Europy z 2003 r. i Marka Kolbowicza wioślarza, czterokrotnego mistrza świata, mistrza olimpijskiego z Igrzysk Olimpijskich  w Pekinie. Swój udział zapowiedziały również szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin.”

[ad name=”HTML”]
reklama

Osoby chętne do wzięcia udziału w imprezie powinny zgłosić się do 18 marca pod numerem tel. 91 48 19 175 w godz. 8.00 do 15.30 lub pod numerem tel. 91 48 19 200  w godz. 15.30 – 20.00.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *