Kluby piłkarskie w naszym regionie

Share

Na pewno wiesz, jakie drużyny piłkarskie grają w Twoim mieście. Ale czy potrafisz wymienić wszystkie kluby z naszego regionu? Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Poniżej prezentujemy najbardziej znane zespoły grające w miastach, w których ukazuje się Gazeta Międzyszkolna. 

Szczecin

MKS Pogoń Szczecin jest najbardziej znaną drużyną w regionie. Sezon 2014/2015 zakończyła na ósmym miejscu w Ekstraklasie, w tym sezonie jest jednak szansa na dużo lepszy wynik. Klub istnieje od 1948 roku i gra na Stadionie Miejskim przy ul. Karłowicza 28. Pogoń posiada również drugi skład Pogoń II Szczecin oraz dwie drużyny juniorów. W Pogoni Szczecin swoją karierę zaczynał Kamil Grosicki, obecnie reprezentant Polski.
Inne znane drużyny ze Szczecina to: Stal Szczecin, grająca na Stadionie Stoczniowym przy ul. Bandurskiego 35 oraz Arkonia Szczecin, grająca na swoim stadionie przy ul. Arkońskiej 1. Obie drużyny grają w szczecińskiej klasie okręgowej.

Stargard

Błękitni Stargard grają obecnie w drugiej lidze. Drużyna gra na Stadionie Miejskim przy ul. Ceglanej 1. W sezonie 2013/2015 dotarli do półfinału Pucharu Polski, w ćwierć-finale pokonując Cracovię, a w półfinale wygrywając z Lechem Poznań 3:1 u siebie. Błękitni polegli w rewanżu z Lechem Poznań 5:1, dopiero po emocjonującej dogrywce.
W klasie okręgowej gra również zespół Błękitni II Stargard, natomiast w IV lidze gra Kluczevia Stargard.

Świnoujście

Najbardziej znaną drużyną ze Świnoujścia jest Flota Świnoujście. Obecnie gra w klasie A i stara się o awans do ligi okręgowej. „Wyspiarze” grają na stadionie przy ul. Matejki 22. Największym sukcesem klubu był awans do ćwierćfinału Pucharu Polski w sezonie 2014 / 2015. To z tego klubu wywodzi się trzykrotny reprezentant Polski Marcin Adamski, znany również z programów sportowych nadawanych przez Polsat i Polsat Sport.
W Świnoujściu, w tej samej lidze, gra Uczniowski Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. Klub stawia mocno na rozwój młodych talentów, prowadzi drużyny w różnych grupach wiekowych.

Police

Klub Piłkarski Chemik Police rozgrywa swoje mecze na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej 1. Główny zespół – Chemik Police – obecnie gra w III lidze, w której jest od 2009 roku. Drużyna KP Chemik II Police gra w lidze okręgowej. Klub prowadzi również drużyny młodzieżowe, oraz drużynę oldbojów.

Goleniów

W Goleniowie gra MKS „Ina” oraz Osiedlowy Klub Sportowy Center MD. Oba kluby grają na Euroboisku OSiR, przy ul. Sportowej 25. Ina gra w IV lidze, a OKS Center MD w Klasie A Szczecin, w grupie 3. Niedawno drużyny spotkały się na sparingu, który zakończył się zwycięstwem Iny 6:2.

Gryfino

W Gryfinie, na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 1, oglądać można mecze Energetyka Gryfino. Obecnie drużyna spadła do klasy okręgowej z IV ligi. Sezon wcześniej zespół spadł z III ligi, w której utrzymywał się przez dwa sezony. Energetyk ma jednak duże szanse na awans. Po 15 meczach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, górując nad zespołami Stal Szczecin, Błękitni II Stargard, Arkonia Szczecin i Pomorzanin Nowogard.
Na początku swojej kariery w Energetyku grał Bogusław Baniak, który później trenował m.in. Błękitnych Stargard, Chemika Police, Flotę Świnoujście oraz liczne zespoły spoza regionu.

Nowogard

LKS Pomorzanin Nowogard rozgrywa swoje mecze jako gospodarz na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 41. Gra w Szczecińskiej Klasie Okręgowej. Obecnie stara się o pozostanie w lidze, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Trzymamy kciuki!

Pyrzyce

Sokół Pyrzyce gra w klasie okręgowej Szczecin Płd. Gra na boisku OSiR przy ul. Rolnej 5. Klub powstał 22 marca 1958, przejmując sekcję piłki nożnej od klubu Ogrodnik.

[ad name=”HTML”]
reklama

W swoich poszukiwaniach korzystaliśmy z naszej wiedzy, posiłkowaliśmy się portalami internetowymi ligowiec.net oraz 90minut.pl, stronami zespołów oraz rozmowami z mieszkańcami miast. Jeśli macie jakieś ciekawe informacje na temat Waszych ulubionych drużyn – napiszcie do nas na Facebooku lub na maila:
redakcja@gazetamiedzyszkolna.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *