120 szkół i ośrodków usłyszy przesłanie „Nie zmarnuj swojego życia”

Share

Od czerwca do grudnia Rymcerze znowu jadą  w Polskę by pokazywać młodzieży pozytywne wzorce. W ramach tegorocznej edycji projektu profilaktycznego raperzy odbędą ponad setkę bezpłatnych spotkań. Ambasadorami „Nie zmarnuj swojego życia” zostali znani aktorzy i sportowcy, m.in. Maciej Musiał i Jerzy Dudek. Do tej pory Bęsiu i Dj Yonas dotarli spotkali się z ponad 270 000 uczniów.

„Nie zmarnuj swojego życia” to sztandarowy projekt Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Już od 5 lat Łukasz Bęś (Bęsiu) i Jonatan Blank (Dj Yonas) pokazują uczniom jak unikać uzależnień i wzmacniać poczucie własnej wartości.  Tegoroczne spotkania są współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Dzięki temu mają charakter bezpłatny. Już dziś wychowawcy i dyrektorzy mogą zaprosić Rymcerzy do swoich placówek poprzez stronę www.rymcerze.pl.

Zobacz teledysk:

Celem spotkań jest przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród osób w wieku 11-19 lat, będących uczniami placówek edukacyjnych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii oraz wychowankami zakładów poprawczych oraz domów dziecka na terenie całego kraju.  Podczas dwugodzinnego spotkania, mini-wykłady o charakterze profilaktycznym przeplatają się z muzyką Rymcerzy – rapem z wartościami. Od 15 czerwca do 31 grudnia projekt dotrze do ponad 10 000 uczniów i wychowanków.

Inicjatywę objął patronatem honorowym Minister Sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Dziecka. Ambasadorami projektu „Nie zmarnuj swojego życia” są znani aktorzy (Maciej Musiał, Marcin Kwaśny, Dominika Figurska), sportowcy (Jerzy Dudek, Tomasz Adamek) oraz wokalista amerykańskiego zespołu „P.O.D.” – Sonny Sandoval.

Raperzy Bęsiu i Dj Yonas (Rymcerze) docierają z projektem do młodzieży w szkołach w całej Polsce i za granicą promując dobre postawy, wartości, właściwe wybory. Zachęcają do rozwijania siebie. Przestrzegają przed używkami i marnowaniem życia.

Kim są Rymcerze? To popularny zespół rapowy z pozytywnym przekazem. W zeszłym roku wydali swój pierwszy album pt. „Nie zmarnuj swojego życia”, który zadebiutował na 3. miejscu wśród najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *